Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Yarecki »

GS300 pisze:Ja nie żałuje $$$ na wymianę oleju w skrzyni, tylko paradoksalnie martwi mnie to, że olej na bagnecie jest taki jakby wczoraj dopiero był wymieniany :)
Masz LPG??
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: GS300 »

jeszcze nie, ale było wcześniej zamontowane i ktoś wymontował
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

GS300 pisze:właśnie o to chodzi, że olej na bagnecie wygląda jak nowy i to mnie martwi najbardziej...
Problem polega na braku odniesienia, mnie się również wydawało że olej jest "czysty", ale podczas wymiany (dynamicznie) widząc różnicę między tym co wyszło/weszło do skrzyni wyzbyłem się wątpliwości.
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: GS300 »

takie przeciąganie biegów może być wynikiem starego oleju?
na czym polega wymiana dynamiczna?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Yarecki »

GS300 pisze:takie przeciąganie biegów może być wynikiem starego oleju?
na czym polega wymiana dynamiczna?
Może to wcale nie być wina skrzyni, ale nie można tez tego wykluczyć.
Odezwij się na PW.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

GS300 pisze:takie przeciąganie biegów może być wynikiem starego oleju?
na czym polega wymiana dynamiczna?
Znajdź w swojej okolicy dobry warsztat wyspecjalizowany w automatycznych skrzyniach biegów i zrób diagnostykę. Co do wymiany dynamicznej - można ją przyrównać do dializy tzn. w miejsce chłodnicy oleju wpinane jest urządzenie które jednym przewodem tłoczy do skrzyni biegów nowy olej, a drugim odbiera wypierany stary. Wymiana odbywa się przy pracującym silniku (hydraulika skrzyni w czasie przetłaczania znajduje się pod ciśnieniem). Tą metodą wymieniany jest cały olej (nie pamiętam dokładnie, ale wchodzi 10 albo 12 litrów oleju). Metoda statyczna - wiadomo, odkręcamy korek (później miskę olejową) i to co zleci zastępujemy świeżym (zlatuje ok. 4 litrów oleju).
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Yarecki »

sandr pisze:
GS300 pisze:takie przeciąganie biegów może być wynikiem starego oleju?
na czym polega wymiana dynamiczna?
Znajdź w swojej okolicy dobry warsztat wyspecjalizowany w automatycznych skrzyniach biegów i zrób diagnostykę. Co do wymiany dynamicznej - można ją przyrównać do dializy tzn. w miejsce chłodnicy oleju wpinane jest urządzenie które jednym przewodem tłoczy do skrzyni biegów nowy olej, a drugim odbiera wypierany stary. Wymiana odbywa się przy pracującym silniku (hydraulika skrzyni w czasie przetłaczania znajduje się pod ciśnieniem). Tą metodą wymieniany jest cały olej (nie pamiętam dokładnie, ale wchodzi 10 albo 12 litrów oleju). Metoda statyczna - wiadomo, odkręcamy korek (później miskę olejową) i to co zleci zastępujemy świeżym (zlatuje ok. 4 litrów oleju).

Zadzwoń do renomowanych warsztatów, to 90% z nich powie że dynamicznie nie zrobi albo jak zrobi to na odpowiedzialność użytkownika.
Przynajmniej ja mam takie doświadczenia kiedy to intereswałem się wymianą oleju w AT.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

Zgoda, łatwo nie jest... w każdym razie w okolicach Wrocławia (po za ASO, tutaj nie zrobisz) można znaleźć bez problemu.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Yarecki »

sandr pisze:Zgoda, łatwo nie jest... w każdym razie w okolicach Wrocławia (po za ASO, tutaj nie zrobisz) można znaleźć bez problemu.
Ale mi nie chodzi o to czy łatwo czy nie, tylko wiele warsztatów argumentowało to tym iż, zdarzały się uszkodzenia skrzyń po takim zabiegu i dlatego nie praktykują, a jesli klient nalega to zrobia na jego odpowiedzialność - a takie stwierdzenie daje do myślenia.
Przy dynamicznej wymianie oleju w AT następuję zbyt gwałtowne wypłukanie skrzyni - oczywiście jesli jest ona w "idealnym" stanie to pewnie jej to nie zaszkodzi, tylko kto stwierdzi w jakims tanie jest skrzynia w aucie na 100% ;) którego nie jesteśmy pierwszym i jedynym właścicielem.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: lukas78 »

Yarecki pisze:
sandr pisze:Zgoda, łatwo nie jest... w każdym razie w okolicach Wrocławia (po za ASO, tutaj nie zrobisz) można znaleźć bez problemu.
Ale mi nie chodzi o to czy łatwo czy nie, tylko wiele warsztatów argumentowało to tym iż, zdarzały się uszkodzenia skrzyń po takim zabiegu i dlatego nie praktykują, a jesli klient nalega to zrobia na jego odpowiedzialność - a takie stwierdzenie daje do myślenia.
Przy dynamicznej wymianie oleju w AT następuję zbyt gwałtowne wypłukanie skrzyni - oczywiście jesli jest ona w "idealnym" stanie to pewnie jej to nie zaszkodzi, tylko kto stwierdzi w jakims tanie jest skrzynia w aucie na 100% ;) którego nie jesteśmy pierwszym i jedynym właścicielem.

Potwierdzam to co napisał Yarecki - dokładnie to samo usłyszałem jak chciałem reanimować swoją skrzynię w gs, bo cholernie szarpała podczas ruszania (nie zdecydowałem się na żadne grzebanie w niej, bo to tylko strata czasu i pieniędzy) - finalnie skończyło się na wymianie całej skrzyni.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości