Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Picakus »

Olej jedynie syntetyk tak jak napisał sandr 5W30, a co do doboru oleju zgadzam się z JanB i polecam zdać się na Piotra. Chciałem tylko powiedzieć, że dobry mechanior jak ci półsyntetyk doradza :doh: .
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: ledziu »

Picakus pisze:Olej jedynie syntetyk tak jak napisał sandr 5W30, a co do doboru oleju zgadzam się z JanB i polecam zdać się na Piotra. Chciałem tylko powiedzieć, że dobry mechanior jak ci półsyntetyk doradza :doh: .
Tak sie składa że też na stronie Millersoils polecają do GSa2 półsyntetyk albo syntetyk a im chyba nie wytkniesz że się nie znają... :ok:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Yarecki »

ledziu pisze:
Picakus pisze:Olej jedynie syntetyk tak jak napisał sandr 5W30, a co do doboru oleju zgadzam się z JanB i polecam zdać się na Piotra. Chciałem tylko powiedzieć, że dobry mechanior jak ci półsyntetyk doradza :doh: .
Tak sie składa że też na stronie Millersoils polecają do GSa2 półsyntetyk albo syntetyk a im chyba nie wytkniesz że się nie znają... :ok:

Zauważyłem, że oni często podają rozwiązania uniwersalne na stronie.
Co do filtrów ja osobiście stosuje Kneht bądź Mann.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Picakus »

ledziu pisze:
Picakus pisze:Olej jedynie syntetyk tak jak napisał sandr 5W30, a co do doboru oleju zgadzam się z JanB i polecam zdać się na Piotra. Chciałem tylko powiedzieć, że dobry mechanior jak ci półsyntetyk doradza :doh: .
Tak sie składa że też na stronie Millersoils polecają do GSa2 półsyntetyk albo syntetyk a im chyba nie wytkniesz że się nie znają... :ok:
Akurat Millers 10W40 EE Semi Synthetic to olej z III grupy, który np. Castrol nazwałby olejem syntetycznym, podczas gdy większości oleji półsyntetycznych to produkty z I i II grupy.
Ale osobiście wybrałbym pełen syntetyk.

W ramach ciekawostki to AMSOil sugeruje same 5W30 :dirol:
Eneos również poleca same syntetyki.
Yarecki pisze: Zauważyłem, że oni często podają rozwiązania uniwersalne na stronie.
Co do filtrów ja osobiście stosuje Kneht bądź Mann.
To fakt ja z ich produktów nie wybrałbym żadnego z polecanych.
Jeśli chodzi o filtr to właśnie Manna mogę polecić.
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: GS300 »

Witam, poprzedni właściciel (o ile mówi prawdę) lał 5w40 i chyba na tym oleju zostanę lub przejdę na syntetyk, ponieważ mechanik twierdzi, że mineralnego raczej nikt nie lał do takiego motoru w najgorszym wypadku półsyntetyk, a podobno nie dobrze jest przejść z półsyntetyku na pełny.
Największym moim zmartwieniem jak na razie jest skrzynia biegów, ponieważ, jak sprawdzałem na zimnym silniku są 2 stany oleju, natomiast na rozgrzanym jest idealny stan - ale podobno tak się sprawdza olej w automatach i w większości automatów tak właśnie pokazuje bagnet, ale martwi mnie co innego, że skrzynia może nie tyle co szarpie co przełącza, a właściwie przeciąga przy przerzucaniu (ale nie zawsze) na niskich biegach, czego to może być objaw? Warto podłączać pod komputer, na kompie coś pokaże? Może to być wina jakiś błędów czy po prostu zużytej skrzyni?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: carinus »

GS300 pisze:Witam, poprzedni właściciel (o ile mówi prawdę) lał 5w40 i chyba na tym oleju zostanę lub przejdę na syntetyk, ponieważ mechanik twierdzi, że mineralnego raczej nikt nie lał do takiego motoru w najgorszym wypadku półsyntetyk, a podobno nie dobrze jest przejść z półsyntetyku na pełny....
Nie musisz przechodzić na syntetyk bo on już na nim chodził.Jeżeli silnik jest szczelny to nic nie stoi na przszkodzie żeby wlac syntetyk nawet po mineralnym,o ile uszczelnienia tłokowe opierają się na samych pierścieniach.W niektórych silnikach to nagar już uszczelnia i jego wypłukanie spowoduje znikanie oleju.
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: GS300 »

A jakieś sugestie dotyczące skrzyni biegów?
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Picakus »

GS300 pisze:A jakieś sugestie dotyczące skrzyni biegów?
Wymień olej to podstawa. Musisz szukać oleju 75W90, do wymiany potrzeba około 2l
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: JanB »

a czasami nie jest to automat u kolegi GS300???
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Picakus »

JanB pisze:a czasami nie jest to automat u kolegi GS300???
Z tego co mi widadomo to seryjnie były tylko automaty w MKII.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości