A kto to tak ładnie na czerwonym świetle przecina??

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: A kto to tak ładnie na czerwonym świetle przecina??

Post autor: GrzegorzPPP »

Jako, że dosyć dużo jeżdżę to się wypowiem.

Wg mnie w Polsce pomarańczowe światło pali się stanowczo za krótko :!: Świetne rozwiązanie jest w Rosji i Austrii tak jak ktoś już napisał przed zapaleniem pomarańczowego, zielony sygnał mignie z 3-4 razy. Wtedy z daleka już wiem że mogę się zatrzymać. O ile w Polsce zdarzyło mi się kilka razy przejechać na późnym pomarańczowym to nie miałem możliwości wyhamować (mówię to z perspektywy kierowcy ciężarówki) tak żeby nie wywalić ładunku lub nie powodować nadmiernego zagrożenia. W Rosji może zdarzyło mi się raz przejechać.

Czasówki też są świetnym rozwiązaniem.

Chodzi o to, żeby normalnie jeżdżącym ludziom nie wlepiać mandatów, a kto ma chęć przejechać na czerwonym i tak to zrobi.
Awatar użytkownika
rleszek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2014, o 19:26
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: A kto to tak ładnie na czerwonym świetle przecina??

Post autor: rleszek »

miszasms pisze:Bardzo fajne rozwiązanie jest w Płocku, gdzie są zainstalowane sygnalizatory z sekundnikiem który informuje nas ile pozostało nam czasu do jego zmiany.
Zdecydowanie tak, to powinien być standard w każdym bardziej ruchliwy miejscu. Od razu zwiększyła by się płynność ruchu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości