Chemiczne płukanie silnika

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Mike_RX300
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2012, o 18:28
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: Mike_RX300 »

Ja użyłem płukanki Millersa przy przejściu z półsyntetyka na pełny syntetyk Millersa - wszystko OK, żadnych wycieków, itp.
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: DANKIN »

Ja do czyszczenia układu paliwowego, wtryskiwaczy używam xeramic, a do płukanki silnika użyję liqui moly
http://m.youtube.com/watch?v=qrYnBvGg_sg płukankę będę robił pierwszy raz więc może jakieś zmiany będzie się czuło
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: mario_s »

DANKIN pisze:Ja do czyszczenia układu paliwowego, wtryskiwaczy używam xeramic, a do płukanki silnika użyję liqui moly
http://m.youtube.com/watch?v=qrYnBvGg_sg płukankę będę robił pierwszy raz więc może jakieś zmiany będzie się czuło
Ja kilkukrotnie używałem płukanki liqui moli engine flush pro-line i mogę ją polecić. W IS-e jak za pierwszym razem, po kupnie płukałem to zlany olej motul 10W-40 był czarny przy przebiegu 13k a całkowitym 125k. Po płukaniu zalałem motulem x-cess 5W-40 i przy następnej wymianie też zastosowałem płukankę. Zlewany olej był koloru ciemnego bursztynu przy przebiegu 14k. Dużą różnicę zaobserwowałem podczas płukania WV polo w postaci wypływających skrzepów olejowych i osadów z pod pokrywy zaworowej (beżowa maź). Nie zaobserwowałem odczuwalnej różnicy w pracy silnika.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: Damian87 »

A niema obawy że po takiej płukance ssak w misce olejowej zaciągnie potem resztę tego syfu który jednak zostanie?
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: Odp: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: mario_s »

Damian87 pisze:A niema obawy że po takiej płukance ssak w misce olejowej zaciągnie potem resztę tego syfu który jednak zostanie?
Na pewno jakaś część płukanki wymieszana z olejem zostanie w kanałach olejowych. Rozgrzany olej i płukanka w znacznym stopnu upłynnia zlewany olej i zmywa cały syf z elementów silnika. Olej spływa dość długo, ja podstawiam wiadro i zostawiam tak na godzinke. Przypominam że podczas płukania silnik pracuje tylko i wyłącznie na biegu jałowym ok 15 minut. Dobre płukanki nie tylko rozrzedzają olej ale też łączą sie z osadem i olejem w celu jego nie osiadania w misce olejowej podczas wymiany. Nie radzę stosować tanich płukanek, jak dobrze pamiętam mój szfagier płukał STP golfa III i miał problem z pełgającą lampką smarowania na rozgrzanym silniku. Jakiś czas tak jeździł i zrobił powtórne płukanie tym razem Motulem, nowy filtr knechta i olej. Lampka smarowanie już sie nie świeci. Sam nie mógł uwierzyć w efekt. Osobiście urzywałem Motula i Liqui Moly Pro-Line i mogę stwierdzić że Liquid jest bardziej skuteczny.

Wysłane z LG.
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: DANKIN »

Ja również polecam liqui moly bo robi swoją robotę.
Płukankę robiłem 15 minut z zegarkiem w ręku, po spuszczeniu oleju zobaczyłem że jest czarny jak smoła a przecież około rok temu był zmieniany od razu po zakupie.
Teraz śmigam i sprawdzam olej i jest dalej jak nowy :-)
A co dała ta płukanka? Silnik jest na pewno dużo dużo cichszy to od razu da się dostrzec.
Liqui moly nie rozszczelnia jak co nie którzy myślą.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: Picakus »

jak już pisałem obecnie dla mnie najlepsza płukanka to BG 109 przy zastosowaniu się do tej instrukcji:

Kod: Zaznacz cały

- Na gorący silnik wlewamy całą zawartość butelki tak aby po wlaniu butelki poziom oleju na bagnecie nie był powyzej max.
- Uruchamiamy silnik na 15 minut na biegu jałowym.
- Po 15 minutach wsiadamy do samochodu bez wyłączania silnika i utrzymujemy go na obrotach 1300pbr/m przez 15 minutach .
- Po kolejnych 15 min. ( w sumie 30 od momentu rozpoczęcia procesu płukania) zostawiamy silnik na biegu jałowym na 15 min.

W sumie po 45min. wyłączamy silnik , spuszczamy olej i zostawiamy wszystko aby odciekło na min. 30 min.

Stosowanie płukanki jest w 100% bezpieczne w każdym silniku.

Podczas płukanki zaleca się prowadzić operację w wentylowanym pomieszczeniu.
A potem już tylko olej o wysokim TBN i silnik sam się czyści ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: Yarecki »

Picakus pisze:jak już pisałem obecnie dla mnie najlepsza płukanka to BG 109 przy zastosowaniu się do tej instrukcji:

Kod: Zaznacz cały

- Na gorący silnik wlewamy całą zawartość butelki tak aby po wlaniu butelki poziom oleju na bagnecie nie był powyzej max.
- Uruchamiamy silnik na 15 minut na biegu jałowym.
- Po 15 minutach wsiadamy do samochodu bez wyłączania silnika i utrzymujemy go na obrotach 1300pbr/m przez 15 minutach .
- Po kolejnych 15 min. ( w sumie 30 od momentu rozpoczęcia procesu płukania) zostawiamy silnik na biegu jałowym na 15 min.

W sumie po 45min. wyłączamy silnik , spuszczamy olej i zostawiamy wszystko aby odciekło na min. 30 min.

Stosowanie płukanki jest w 100% bezpieczne w każdym silniku.

Podczas płukanki zaleca się prowadzić operację w wentylowanym pomieszczeniu.
A potem już tylko olej o wysokim TBN i silnik sam się czyści ;)
Osobiście dla mnie to przerost formy nad treścią.
Wole millersa bo jest łatwiejszy w aplikacji.o
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: Damian87 »

Korzystał ktoś i może się wypowiedzieć co do płukanki Millers Oils Engine Flush 250ml? O liqui moly słyszałem wiele dobrego, ale zamierzam zmienić olej na milersa i takiej też płukanki chciałbym użyć...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Chemiczne płukanie silnika

Post autor: forest »

jeżeli zamierzasz wlać po tym olej Millersa to Millers Oils Engine Flush jest wskazany
ja tak zrobiłem i jest GIT
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości