Róznice w silnikach? (GS 300)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Róznice w silnikach? (GS 300)

Post autor: akira »

No to teraz ja...
biorę pod uwage zakup w tym roku GS-a...na razie oglądam zdjęcia zbieram informacje informacje.
Czy ktos obeznany z tematem może mi powiedzieć jakie są różnice w silnikach 3.0 montowanych w tym autku?
Czy te kilka Km/NM róznicy jest odczuwalne? spalanie... przyspieszenie? Czym się te jednostki róznią... waga, rozwiązania techniczne, trwałość? Którą wersję silnikowa najbardziej byście polecali?
....a może po prostu nie ma różnicy i nie ma co się rozwodzić w temacie.
3.0 223KM, 1998-2004
3.0 228KM, 1997-2004
3.0 T3 219KM, 1997-2004

Szukałem na forum i nic na ten temat nie znalazłem...aha i jeszcze jedno, nigdy nie jeździlem automatem, tym bardziej w L.
Czy na coś szczególnego mam zwrócić uwagę przy jeździe i oględzinach takiego GS-a?
Czy przebieg auta zapisywany jest w komputerze czy w zegarach? tzn...czy zmieniajac zegary od innego modelu mozna mieć fałszywe wskazania?
Pytam...bo ostatnio ogladałem L i model z 2000 roku miał poliftowe zegary z ramkami i zastanawiam się nad wiarygodnością wskazań...da się to jakos zweryfikować???
Pozdrawiam :acute:
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Róznice w silnikach? (GS 300)

Post autor: ledziu »

Masz mocniejszą wersjet3 ale i tak te różnice nic nie wnoszą ciekawego... a w dodatku weryfikacja jest bardzo trudna bo nie ma jak sprawdzić aż z taką dokładnością żeby wykryć kilka koni przyrostu.
kotekmalgosi
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 29 paź 2012, o 16:53
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Róznice w silnikach? (GS 300)

Post autor: kotekmalgosi »

Jezeli chodzi o automat,to przy przyspieszaniu nie powinienes absolutnie czuc ze nastapila zmiana biegu. Tak jak w Meleksie.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Róznice w silnikach? (GS 300)

Post autor: turkus »

kotekmalgosi pisze:Jezeli chodzi o automat,to przy przyspieszaniu nie powinienes absolutnie czuc ze nastapila zmiana biegu. Tak jak w Meleksie.
Takie rzeczy to tylko w erze, to przecież nie jest skrzynia bezstopniowa... Po zmianie obrotów chociażby, dźwięku silnika czuć. Na ile poczujesz moim zdaniem zależy od tego, jak płynnie się rozpędzasz.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Róznice w silnikach? (GS 300)

Post autor: LinkPL »

Uwierz mi u mnie nie czuć ;)
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości