jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
rafi440
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 16 cze 2012, o 18:00
Model Lexusa: Is 300 SC
Skąd:: JGG
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: rafi440 »

Widzę ,że temat już dawno nie ruszany ale podepnę się z pytaniem

Mianowicie, chciałem się dowiedzieć jakie tarcze i klocki najlepiej sprawują się w is 300 SC???
I na podstawie czego nogę stwierdzić czy potrzebuje nowe reperaturki do zacisków ?
Awatar użytkownika
rafi440
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 16 cze 2012, o 18:00
Model Lexusa: Is 300 SC
Skąd:: JGG
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: rafi440 »

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: dS »

Daj link do towaru a nie do koszyka.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Roz
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2011, o 23:14
Model Lexusa: IS300T
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: Roz »

trw to kupa
przegrzejesz zanim ruszysz, hehe, zartuje po dotarciu hamulca i nacisnieciu kilka razy w dól na maxa tluka kierownica, przy normalnej jezdzie sa ok, kup nacinke nazynke zwij jak chcesz ale nie bierz normala do wyscigow lub upalania
RozLEX
Awatar użytkownika
rafi440
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 16 cze 2012, o 18:00
Model Lexusa: Is 300 SC
Skąd:: JGG
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: rafi440 »

Roz pisze:trw to kupa
przegrzejesz zanim ruszysz, hehe, zartuje po dotarciu hamulca i nacisnieciu kilka razy w dól na maxa tluka kierownica, przy normalnej jezdzie sa ok, kup nacinke nazynke zwij jak chcesz ale nie bierz normala do wyscigow lub upalania

Nie potrzebuje tracz do wyścigów ITP ,chcę żeby wszystko działało jak należy, bo mam niezła zabawę ze swoimi heblami od ponad 4 miesięcy,ciągle trzepie budą , czyli standard :down:
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: Picakus »

rafi440 pisze:
Roz pisze:trw to kupa
przegrzejesz zanim ruszysz, hehe, zartuje po dotarciu hamulca i nacisnieciu kilka razy w dól na maxa tluka kierownica, przy normalnej jezdzie sa ok, kup nacinke nazynke zwij jak chcesz ale nie bierz normala do wyscigow lub upalania

Nie potrzebuje tracz do wyścigów ITP ,chcę żeby wszystko działało jak należy, bo mam niezła zabawę ze swoimi heblami od ponad 4 miesięcy,ciągle trzepie budą , czyli standard :down:
rafi ja wygrałem walkę z heblami, poszły u mnie tarcze Dokuji RS nacinane i nawiercane(najtańsze tego typu) i klocki ferodo. Z tym, że sam wymieniałem, doczyściłem porządnie piasty(40min jedna) i sprawdziłem całość czujnikiem zegarowych z tarczą i bez. Ponad miesiąc mam spokój, a specjalnie tarcz nie oszczędzam(były dohamowania z ponad 220km/h do 0 i nadal proste).

A przy okazji dodam, że partacze w zakładach, nadal walą na piasty smar miedziowy więc nie dziwie się, że po kilku hamowaniach mamy tarcze zwichrowane.

Generalnie przy TRW to mam wrażenie, że krzywią się nawet od patrzenia :laugh1:
Ostatnio zmieniony 6 sty 2015, o 12:41 przez Picakus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: dS »

Tarcze TRW są dość miękkie a klocki dość mocno pylą. Także po przygodzie z nimi u siebie na tyle na przód założyłem zestaw od BREMBO. Hamowały bardzo dobrze, tylko klocki były dość twarde i lubiły piszczeć gdy były zimne.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
rafi440
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 16 cze 2012, o 18:00
Model Lexusa: Is 300 SC
Skąd:: JGG
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: rafi440 »

Dzięki za odpowiedzi

Ale mam jeszcze jedno pytanko...
Jest możliwe ,że coś w zawieszeniu dostało luzu i może nadawać drgania na całą budę podczas hamowania?
Wypytuje tak bo już sam nie wiem czy problem leży w tarczach czy gdzieś indziej.
Chętnie wybrał bym się gdzieś do mechanika ale nie mogę ponieważ pracuje w Holandii a tutaj nie mają żadnych fachowców...same serwisy
Do polski dopiero w Marcu ,niby nie długo ale temat jest tak drażniący ,że za wszelką cenę staram się go rozwiązać
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: jakie tarcze do gs300 mk2 2000r

Post autor: Picakus »

rafi440 pisze:Dzięki za odpowiedzi

Ale mam jeszcze jedno pytanko...
Jest możliwe ,że coś w zawieszeniu dostało luzu i może nadawać drgania na całą budę podczas hamowania?
Wypytuje tak bo już sam nie wiem czy problem leży w tarczach czy gdzieś indziej.
Chętnie wybrał bym się gdzieś do mechanika ale nie mogę ponieważ pracuje w Holandii a tutaj nie mają żadnych fachowców...same serwisy
Do polski dopiero w Marcu ,niby nie długo ale temat jest tak drażniący ,że za wszelką cenę staram się go rozwiązać
Krzywa piasta, albo luz na maglownicy też może powodować krzywienie się tarcz. Jest też możliwość, że problem występuje w prowadnicach zacisku, albo jarzmach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości