Myśliwi na forum

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
klasyk

Re:

Post autor: klasyk »

legato97 pisze: Nie tylko mezczyzni poluja,
Coś jak w podnoszeniu ciężarów, i MMA
legato97 pisze:no I rozmowa z mistrzynia zen...Wszystko to mowi mi zebym pozostal daleko od tej ksiazki...
Biblii też można nie czytać. Z tym, że nie można się wtedy wypowiadać ani po stronie wierzących ani ateistów. Inaczej wychodzi się na ignoranta.
legato97 pisze:Jak lubie ujecia na Twoich fotkach, tak na kazdej ploszysz zwierzyne I raczej sie na nia nadziewasz niz tropisz.
Wróżbiarstwo się rozwija. A wystarczy choć odrobina wyobraźni podpartej logiką, żeby znaleźć przynajmniej kilkanaście powodów, dlaczego zwierzę patrzy prosto w obiektyw. Jeden przykład. Drąca się w niebogłosy para żurawi, która stojąc w jednej linii za fotografem, zwraca uwagą pasącej się zwierzyny. Kto widział to zjawisko dobrze wie o czym piszę. Co powoduje, że żuraw tak się emocjonuje? Np podchodzący lis, sygnał lokomotywy jadącej w odległości 5 km, kołujący Bielik, inna para żurawi, która wydziera się gdzieś dalej itp. Fotograf czeka na chwile, kiedy zwierze się do niego obróci i robi wszystko, żeby nie spłoszyć stwora, bo może powstać znacznie lepsze ujęcie.

Obrazek

Domyślam się, że największy problem stanowi locha z warchlakami uciekająca w młodnik. Zdjęcie powstało nieprzypadkowo i miało być dowodem na to, gdzie dziki mają grodzenie młodników. Stadko spłoszył tubylec pomykający rowerkiem po flaszeczkę. Zależało mi na mniej dynamicznym kadrze ale przynajmniej wiadomo, jak locha poradziła sobie z tematem. Trzymała siatkę tak długo, aż przeszedł ostatni młody.

Panowie. Skupiliście się na atakowaniu adwersarza. Lubicie strzelać do zwierzyny ok. Przyjmuję to. Człowiek może się wychować w środowisku w którym myślistwo jest to akceptowane a nawet budzi szacunek. Jeszcze 30 lat temu, facet z flintą był bardziej szanowany od Klosa. Ale czasy się zmieniają. Media ujawniają patologię nie ocierając się nawet o wierzchołek góry lodowej. Jedni wciskają kit o genetycznym panowaniu nad gatunkiem, inni naciągają na odszkodowania. Tymczasem nie ma i nie może być czegoś takiego jak brak myśliwych i łowiectwo w obecnej formie. Nawet geograficznie nie da się tego ujednolicić. Są lasy duże, pełne wewnętrznych łąk, cieków wodnych, wzniesień z których zwierzyna nie musi dożywiać się na uprawach rolnych i będące na drugim krańcu skali, małe lasy otoczone dziesiątkami gospodarstw. Są Parki Narodowe, rezerwaty, obszary Natura 2000 gdzie nie zbiera się nawet gałęzi i prywatne obszary, gdzie hoduje się np daniele. Jest np Tatrzański Park Narodowy, gdzie nie ma paśników i ambon, jeleniowate są w świetnej kondycji genetycznej a liczbę kozic regulują drapieżniki i lawiny. Są też znaki drogowe ostrzegające przed migrująca zwierzyną i te same znaki z dodatkową tabliczką: "duża ilość kolizji" i chyba nie sądzicie, że za tymi znakami kryję się zła czy dobra działalność kół łowieckich.
Wszyscy potrzebujemy prawdziwej leśnej edukacji. Nic jednak nie odwróci tendencji coraz lepszego traktowania zwierząt i coraz mniejszej akceptacji dla zachwalających myślistwo. Myśliwy jest katem. Kat jest potrzebny. Ale nie ma się co dziwić, że nie wzbudza entuzjazmu.

Taki wątek na forum motoryzacyjnym jest całkowicie zbędny. Jest po prostu lanserki. Nic tak nie szkodzi Waszym ideom, jak taka właśnie lanserka.

A teraz Panowie. czas do lasu. Zanim jednak zadmą w róg, przyjżyjcie się jeszcze raz zdjęciom. Wszystko Wam się gatunkowo zgadza?



Pozdrawiam wszystkich, którzy przewracają żuczki na dobrą stronę.

PS 1
Zdjęcia "odciętych głów" nie są dostępne tylko na forach tematycznych. Wystarczy w wyszukiwarkę grafiki wpisać np "jeleń"

PS 2
To nie jest ambona zbudowana przy pomocy "najprostszych narzędzi":
Obrazek

PS 3
Coś dla tych, którzy twierdzą, że na zwierzynę się po prostu wpada. Podobnego materiału mam tysiące. Zdjęcia najpiękniejszych okazów w najciekawszym świetle - zachowuje wyłącznie dla siebie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Watek to luzny temat o mysliwych, wiec lanserka jest wrzucanie takiej ilosci zdjec pana szanownego fotografa. Mysliwy jest katem? A to dobre, musisz popisac chyba z milosnikami miesa halal;)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: adamsky73 »

klasyk pisze:Jeszcze 30 lat temu, facet z flintą był bardziej szanowany od Klosa. Ale czasy się zmieniają. Media ujawniają patologię
Tymczasem nas, myśliwych przybywa najszybciej w postsolidarnościowej historii Polski i jest już nas prawie 120 tysięcy, czyli przybyło 12 procent w ciągu 10 lat. Także dziękujemy szczekaczom w telewizji za popularyzowanie naszej pięknej pasji. Nie ważne co mówią, ważne żeby nazwy związku nie mylili :dance3:
A i z szacunkiem też jest bardzo dobrze. Tylko miejskie leszcze (najczęściej "wykształcona szlachta" o wiejskich korzeniach) lubią szczekać. A komu to przeszkadza?
klasyk pisze:Taki wątek na forum motoryzacyjnym jest całkowicie zbędny. Jest po prostu lanserki. Nic tak nie szkodzi Waszym ideom, jak taka właśnie lanserka.
Dla Ciebie to lanserka, dla nas dzielenie się swoimi zainteresowaniami. Przynajmniej nie latamy z lanserskimi drogimi obiektywami po lesie żeby płoszyć zwierzynę i udawać znawcę wśród grzybiarzy.
Rozumiem, że chwalenie się na forum autem nie uważasz za lans? Kali się kłania :laugh1:
klasyk pisze:Zanim jednak zadmą w róg, przyjżyjcie się jeszcze raz zdjęciom. Wszystko Wam się gatunkowo zgadza?
Nie zauważyłem żadnego dinozaura. Nie ma jakiegoś stowarzyszenia które chciałoby je przywrócić do naszych kniei? Bo pewnie nasi przodkowie-myśliwi są winni ich wyginięcia
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Myśliwi na forum

Post autor: klexus »

Proponuje wyluzować temat, co Wy z tym płoszeniem zwierzyny tak pijecie do Klasyka??
Naprawdę faje fotki i nie wiem czemu ale widzę w nich pasje i profesjonalizm.


Pozdroooo
klasyk

Re: Re:

Post autor: klasyk »

adamsky73 pisze:
klasyk pisze:Zanim jednak zadmą w róg, przyjżyjcie się jeszcze raz zdjęciom. Wszystko Wam się gatunkowo zgadza?
Nie zauważyłem żadnego dinozaura. Nie ma jakiegoś stowarzyszenia które chciałoby je przywrócić do naszych kniei? Bo pewnie nasi przodkowie-myśliwi są winni ich wyginięcia
I takich mamy ekspertów. Ustrzelą i nawet nie będą wiedzieli co. Może to coś pomoże:

Obrazek

Wracając do wróżbiarstwa. Wszystkie zdjęcia zrobione całkowicie amatorskim sprzętem. tj Nikonem D5200 oraz obiektywem Nikkor 18-300. Polecam taki zestaw każdemu. Lekki ze stosunkowo cichą migawką.
Wracając do lanserki. Chwalenie się samochodem to oczywiście lanserstwo. Nigdzie nie napisałem, że jestem ideałem. Jestem być może próżny, jak mało kto.
Chwalenie się takimi zdjęciami już niekoniecznie, bo to czysta dokomentacyjna reportażówka bez większych wartości artystycznych. Służy do ilustracji tego, jak las jest bogaty i przekonywania dlaczego warto chronić jego zasoby w cywilizowany sposób.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myśliwi na forum

Post autor: adamsky73 »

klexus pisze:Proponuje wyluzować temat, co Wy z tym płoszeniem zwierzyny tak pijecie do Klasyka??
Naprawdę faje fotki i nie wiem czemu ale widzę w nich pasje i profesjonalizm.
Pozdroooo
Gość z miasta odkrył las i zwierzaki, poczuł się traperem i teraz ewangelizuje wszystkich do zostania druidem, więc trzeba go nawrócić na właściwą drogę :dirol:
Ja tam do nikogo nie piję, piszę z ciągłym uśmiechem i mnie to bawi, więc spokojnie, wyluzowuję na maksa.

A wracając do przyrody - jak byście chcieli pooglądać ile faktycznie jeleni jest w Słupskiem to proszę - najnowszy film:
[youtube] http://youtu.be/i4MD--wiFgk [/youtube]

A taką bitwę widzieliście?
[youtube] http://youtu.be/YEDkQL52adc [/youtube]

Edit: Coś nie działa BBCode
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Myśliwi na forum

Post autor: krzywydg »

A taką bitwę widzieliście?
[youtube] http://youtu.be/YEDkQL52adc [/youtube]
Widziałem podobną bitwę w lokalu, jak się dwie dziewoje posprzeczały :doh: ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: forest »

klasyk pisze: Obrazek
ten jasny czworonóg to wilk?
czad...
te zdjęcia są naprawde zajebiste....

pokażcie gnaty :crazy:
SC430 '2002
klasyk

Re: Myśliwi na forum

Post autor: klasyk »

adamsky73 pisze: Gość z miasta odkrył las i zwierzaki, poczuł się traperem i teraz ewangelizuje wszystkich do zostania druidem, więc trzeba go nawrócić na właściwą drogę :dirol:
I tak to jest. Nie ma argumentów. Nie ma żadnej dyskusji tym, dlaczego w TPN nie ma polowań i jest ok a po sąsiedzku u Słowaków Polacy polują na wilka a nawet na niedźwiedzia. Lepiej dokonać całkowicie chybionej analizy życiorysu. Znacie to skądś ? Czyja to szkoła ?
Nie jestem z miasta drogi kolego. Wystarczy czytać co napisałem wcześniej. Pracuje w całej Polsce a na tzw łonie przebywam częściej niż w domu. I tak od dziesiątek lat. Dziw, że dzieci są do mnie takie podobne.

Filmu z gatunkiem o którym pytam w korelacji ze Słupskiem nie znajdziesz. Ale osobie zajmującej się strzelaniem do zwierząt wypadałoby je znać - bez internetu. Myśliwych przybywa, maturzystów przybywa, harcerzy przybywa a kobietom w ciąży i osobom starszym, coraz rzadziej ustępuje się miejsca. Takie nowoczesne pojmowanie selekcji osobników słabszych

Jutro będzie piękny wschód słońca. Trzeba korzystać zanim przyjdzie weekend i w lesie pojawi się 120 tys myśliwych ze swoimi gadżetami. I powstaną kolejne niesamowite opowieści o pięknej i niebezpiecznej przygodzie, która rozegrała się na powierzchni 100 km kwadratowych i to po wieloletnim tropieniu.

I wreszcie jest. Nie ma drogi, nie ma zabudowań, można wymierzyć:

Obrazek

I tak sobie można opowiadać. A 100 km kwadratowych, to tylko kwadrat 10x10 km, który można detalicznie poznać podczas 20 dłuższych wycieczek. Z dokładnością do każdej ambony, lizawki, paśnika, strumyka, słupka, drogi, ścieżki, każdego zawodowego grzybiarza, zbieracza poroży a nawet każdej grubszej gałęzi. Nie można tylko poznać duńskiego myśliwego zaproszonego na polowanie, bo tylko on znalazł się w tym lesie przez przypadek a dokładniej na zaproszenie koła łowieckiego. Za kasę oczywiście.

Panowie sami przyznajecie, że lubicie strzelać do bohaterów moich zdjęć. Wnioski każdy wyciągnie sobie sam.

Jutro znowu będę suszyć buty. To najlepsze zastosowanie ambon.
klasyk

Re: Re:

Post autor: klasyk »

forest pisze:ten jasny czworonóg to wilk?
Nie. To specyficznie wybarwiony lis.

Obrazek

Obserwuję go od jakiegoś czasu. To prawdziwy koneser. Bywa w najbardziej urokliwej części lasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości