Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: bamss »

sama nazwa lexus sie juz kojazy z luxusem i dobrze ja nikogo z bledu nie bede wyprowadzal :) ale vag moze sie uczyc od toyoty...
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: turkus »

Miałam ostatnio okazję przejechać się zarówno VW jak i BMW. Lex bije je na głowę komfortem i jakością wykonania (niemieckie auta są mocno plastikowe w środku, wszystkie wyglądają tak samo i nawet tak samo pachną). Bardzo się już przyzwyczaiłam do tego auta, zdecydowanie najprzyjemniej mi się nim jeździ :)
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: bamss »

ja wiem jedno japonczyki maja dusze reszta to tylko samochody...
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
Dymis
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2014, o 11:48
Model Lexusa: IS
Skąd:: SBI
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: Dymis »

Auto mam od kilku tygodni ale juz wiem ze w stosunku do aut z grupy VW i Francuzów to auto ma TO coś (nie mowie ze inne marki sa ble ale im tego poporstu brakuje), nawet stara honda miała wiecej tego czegoś niz nie jedno nowe Szwabskie auto Wniosek jest jeden - Tylko i wyłącznie Japan
Lexus od początku mi sie kojarzył z lepszą Toyota i od nazwy luksusem
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: klexus »

Panowie chciałbym Was widzieć jak mielibyście do wydania 100 000 i stał by do wyboru RS4 czy IS .
Nie popadajmy w obsesje Turkus do jakiego BMW czy VW porównujesz Lexusa??
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: turkus »

Ostatnio do Golfa, Paszczaka, BMW 3 (a więc konkurencja). Tyle, że to były 2x młodsze auta niż mój IS. Z tego samego rocznika mam porównanie do Skody Octavii. Tapicerka, wykonanie w środku, system audio - zdecydowanie na korzyść IS. Zawias też jak dla mnie jest lepiej zestrojony. To są moje subiektywne odczucia. Jak napisałam - bardzo się już przyzwyczaiłam do tego auta. IS ma natomiast mniej miejsca w środku i względem BMW (3.0 w automacie więc też porównywalna konfiguracja i podobny "kop") duuuużo wyższe spalanie beny - ale ten problem rozwiązuje gaz, którego do Bety z bezpośrednim wtryskiem założyć się nie da.

Kiedyś podobało mi się Audi, ale serio, te auta pachną w środku plastikiem. Nowe też, co zrobić.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: bamss »

dokaldnie moze jest mniej miejsca ale jednak jest przytulnie w srodku, robie na codzien niemcy i zaden nie ma tej "duszy" jak japoniec, latalem accorde ale nawet lex jest nad nim...
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: turkus »

Niemieckie auto, którym jechałam i które jest dla mnie spoko, to Mercedes E 2007 2.5 V6. Na to mogłabym zamienić, gdyby nie fakt, że jest awaryjne i drogie w utrzymaniu. Natomiast nigdy nie kupiłabym nowej C klasy - mam 170 cm wzrostu, a haczyłam głową o sufit z tyłu i nie mogłam wyprostować nóg z przodu. No bez jaj :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, o 22:46 przez turkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: bamss »

100.000tys na auto ? tylko i wylacznie isf ...... ewentualnie gs... zadnych vagow i bmw ktore "nowe" maja juz takie usterki ze szlak by trafil konstruktorow
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: turkus »

bamss pisze:100.000tys na auto ? tylko i wylacznie isf ...... ewentualnie gs... zadnych vagow i bmw ktore "nowe" maja juz takie usterki ze szlak by trafil konstruktorow
W ogóle im nowsze auto, tym gorzej - są robione tak, że mają się psuć, bez kompa nie ma co podchodzić, wszystko najlepiej robić w ASO za straszne pieniądze. Ciężko wybrać coś, co będzie służyć przez lata i będzie na tyle fajne, że dbanie o to będzie sprawiać radość. U mnie następne auto to będzie pewnie RX mk II albo GS 430 mk III. O ile są tak niezawodne jak IS :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości