Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: carinus »

Powiedz koledze,że po rozmowie z ludzmi z forum lexa,pościgasz się z nim jak kupi sobie szybszy samochód albo założy w końcu ten kompresor o którym ciągle opowiada.
Adramelek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: UK-A
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: Adramelek »

Panowie jak by on na forum trafił to nie macie pojęcie co by się działo, po żadnej trawce taki ubaw nie jest jak po rozmowie z nim ;)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Gościu przyszpanował na początku. I teraz idzie w zaparte. A może się nie znał i mu sprzedający kita wcisnał i tak teraz myśli? :) albo dal się nabrać i teraz mu głupio się przyznać. Pieron go wie
Adramelek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: UK-A
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: Adramelek »

On tak o wszystkim mówi i jest znany w zakładzie z tego, nie macie nawet pojęcia jakie bajki opowiada ludziom, no nic jutro po pracy dam znać co z tego wynikło :)
Adramelek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: UK-A
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: Adramelek »

Dzisiaj w pracy było zabawnie :)
Dowiedziałem się od niego że jego samochód to Lexus Iwata Sport 2.0l 214KM oznaczenie silnika 10XE - Jest to Japońka wersja samochodu, która ma zamontowany kompresor tam gdzie zaznaczyłem na zdjęciu.
Na tylnej szybie ma małą naklejkę sport która jest przyklejana tylko do tego modelu i tylko wtajemniczeni ludzie wiedzą o co chodzi i tak można rozpoznać z zewnątrz że to ten model, ma też zrobioną szperę hehe
Na moje pytanie jak tam zmieścił się tak duży kompresor dostałem odpowiedź że jest on mały taki jak w Mercedesach więc spokonie wchodzi.

Jak widzicie na wszystko jest odpowiedź, a ja już sie poddałem bo nie ma to sensu :)
Awatar użytkownika
dostawca
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:39
Model Lexusa: IS SportCross
Skąd:: RKR
Lokalizacja: Krosno RKR
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: dostawca »

Zapytaj ile ma cylindrów... A w Iwacie wszystkie lexy is pierwszej generacji produkowano... Jakaś fikcja.
Twoja meganka powinna iść równo z lexem przynajmniej.
2 litry w megankach fajnie chodzą, miałem 2 litry F4r 736 założone do kangoo 4x4 ;)
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: turkus »

Była mocniejsza dwulitrowa wersja, ale to nie był ten sam silnik, co w IS200 - miał 4 cylindry. Pierwsza Altezza RS200, robiona tylko na rynek japoński, oznaczenie modelu XE10.

http://www.goo-net-exchange.com/catalog ... A/1003928/

Wyglądać to to pod maską powinno tak:
Załączniki
e9520eu-960.jpg
e9520eu-960.jpg (99.51 KiB) Przejrzano 3904 razy
Awatar użytkownika
dostawca
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:39
Model Lexusa: IS SportCross
Skąd:: RKR
Lokalizacja: Krosno RKR
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: dostawca »

Dlatego pytałem ile ma cyl... ale pod maską airducty zupełnie inaczej idą więc byłoby widać na pierwszy rzut oka, że coś nie tak...
Adramelek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: UK-A
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: Adramelek »

Odświeżam temat ponieważ mam nowe informacje :)
Ten znajomy chwalił mi się że ten samochód pochodzi właśnie z japońskiego rynku i pomińmy fakt że tu jest Anglia więc kierownica po innej stronie no ale cóż bajka się toczy :)
Na 100% jego samochód posiada 6 cylindrów, chwalił się tym setki razy, jest to silnik taki sam jak na pierwszym zdjęciu które zapodałem w temacie.
A teraz najlepsze że doszło do wyścigu pomiędzy nami, pierwszy wystartował Lexus za nim ja i po kilku sekundach wiedziałem że jest mój gdyż ja zbierałem się szybciej i musiałem odejmować gazu.
Dojechaliśmy do świateł a za nimi droga expresowa więc wziąłem go pierwszy raz, dym mu szedł z rury jak z komina w Katowicach, przy 150 odpuściłem dościgał mnie i chciał wyprzedzić przy 120 no i tym razem się nie dałem został w tyle, dojechaliśmy do zjazdu dałem się wyprzedzić po czym znowu stoimy na czerwonym, a za nimi dwupasmówka no i jak już się domyślacie został odstawiony drugi raz.
Na następny dzień mówi że Renia całkiem nieźle mi idzie, ale on nie cisnął do spodu? lol no jak przecież przyznać się do porażki nie wypada no bo jak Meganka może wygrać z tak wielką mocą więc nie byłem mu dłużny i odpowiedziałem tak:
Eeeee ja Ci kiedyś pokaże jak naprawdę Meganka idzie bo wczoraj to tylko była zabawa ledwo do 3tyś ob. dochodziłem hehehehe
Od tamtej pory już nigdy nie mówił na temat jego mocy, oraz że Meganka jest słaba, a jak wyjeżdżamy z pracy równocześnie i ja jestem pierwszy to nigdy nie odważył się mnie wyprzedzić :)
Najlepsze jest to że mam w samochodzie zamontowaną kamerę no i wszystko jest oczywiście nagrane :)
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: Lexus IS200 - Pytanie odnośnie kompresora

Post autor: Joyrider »

Adramelek pisze:Odświeżam temat ponieważ mam nowe informacje :)
Ten znajomy chwalił mi się że ten samochód pochodzi właśnie z japońskiego rynku i pomińmy fakt że tu jest Anglia więc kierownica po innej stronie no ale cóż bajka się toczy :)
Akurat tu i tu kiera jest po tej samej stronie, czyli po złej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości