IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: grucha2666 »

Mam is 200 w automacie i powiem tak: chciałbym miec manula, robić sobie między gazy (szczególnie że samochód naprawdę fajnie brzmi), ale... manual jest mega awaryjny- poczytaj sobie wątek o tym, a to nie wchodzi 1 albo 2 z trudem, albo hałasuje na 6 biegu itp itd. AUTOMAT- zero problemów, zero awarii jeżeli: bedziesz wymieniać olej i nie bedziesz robić launch startów :D pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Wielkie Dzieki wszystkim za rady i chyba faktycznie wezme IS200 w automacie . Gazowanie i lunch starty -juz mnie chyba nie rajcuja a kierowca rajdowym na pewno nie jestem. Bylem dzisiaj na torze i mialem okazje przekonac sie o tym osobiscie oraz sprawdzic manuala i automat na powierzchni asfaltowej i trawie. Wieksza frajde mialem w automacie o dziwo na trawie (laka przystosowana do jazdy samochodow terenowych ) Chce chyba powiedziec ze wygoda i troche "powera" na drodze w zanadrzu w zupelnosci mi wystarcza, poza tym jestem juz chyba zmeczony machaniem lewarkiem od zmiany biegow .
A Jak w IS200 -auto/manual- wygloda komfort jazdy ? Jak jest przy wiekszych predkosciach,powiedzmy 160-170 km -czy jest glosno-czy Leszki sa dosc dobrze wyciszone ? Domyslam sie ze konsumpcja jest spora ale to mnie nie przeraza . Jak to wyglada na dluzszych odcinkach ? Czy wysiadasz zciachany po takiej trasie ,czy plecki bola czy moze wrecz przeciwnie ?
Pozdrawiam. Byku
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: dab1978 »

Wyciszenie raczej z tych kiepskich, szum opływającego powietrza, opon i do tego silnik...no ale tragedii nie ma;) fotele to chyba zalezy od gabarytów kierowcy, jedni narzekają inni są zadowoleni.ja uwazam ze jest jak z wyciszeniem, sredni poziom komfortu foteli.
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Gierade »

Obiecane wcześniej zdjęcia :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

to niefabryczne :) fabryczne ma taka manetke z przyciskami. i wychodzi ona z kierownicy i chyba z prawej strony. znajde zaraz link moze jakis



edit.
o taka przykladowo
http://allegro.pl/lexus-is200-99r-65tys ... l?no-rwd=1
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Yarecki »

Gierade pisze:Obiecane wcześniej zdjęcia :)

Obrazek
Obrazek

:szok: patent, że hej ale nie fabryczny bankowo jak wcześniej kolega powiedział oraz pokazał jak wygląda ori tempomat.
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Swietnie, wielkie dzieki. Musze sie przyznac ze juz to gdzies widzialem, ale nie wiedzialem na co patrze. Czy mozna prosic jeszcze o opis, poza tym czy to co ustawiasz gdzies sie wyswietla ? Z tego co widze jest tam rowniez funkcja pamieci. Jak to dziala .?
Pozdro Byku.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Yarecki »

Bykuman pisze:Swietnie, wielkie dzieki. Musze sie przyznac ze juz to gdzies widzialem, ale nie wiedzialem na co patrze. Czy mozna prosic jeszcze o opis, poza tym czy to co ustawiasz gdzies sie wyswietla ? Z tego co widze jest tam rowniez funkcja pamieci. Jak to dziala .?
Pozdro Byku.
Nie no trochę chyba przesadzasz, w sieci aż kipi od info na ten temat a Ty gotowca chcesz, instrukcję itd no bez jaj "przyjacielu" - to są podstawy podstaw.
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Gierade »

Dzięki dommell za info :piwko:

Yarecki, patent, nie patent - grunt, że działa. W szczególności, że nia ja to sobie montowałem, tylko któryś z poprzednich właścicieli.

Bykuman, zapewne działa jak standardowy tempomat. Regulujesz prędkość min-max, memo zapamiętuję Twoją aktualną prędkość, gdzie po ewentualnym przyspieszeniu ponownie wróci do zapamiętanej wartości. Na liczniku ani nigdzie indziej nic się nie wyświetla.
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Dziekuje za odpowiedz ,zwlaszcza ze nigdzie nie natknalem sie na opis ten wersji tempomatu. Wydawalo mi sie zupelnie normalnym zapytac o coś czego niewiem. Pozdrawiam Bykuman.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości