IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: dab1978 »

Mimo wszystko myśle, ze przede wszystkim musisz skupić się na stanie auta a nie czy to będzie manual czy automat...to są już wiekowe samochody a automatów jest duuuuuzo mniej na rynku, wiec jeśli znajdziesz manuala w bdb stanie, to sie nie zastanawiaj, szybko nauczysz się tej skrzyni...nie taki diabeł straszny jak to niektórzy tu opisują;)
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Yarecki »

dab1978 pisze:Mimo wszystko myśle, ze przede wszystkim musisz skupić się na stanie auta a nie czy to będzie manual czy automat...to są już wiekowe samochody a automatów jest duuuuuzo mniej na rynku, wiec jeśli znajdziesz manuala w bdb stanie, to sie nie zastanawiaj, szybko nauczysz się tej skrzyni...nie taki diabeł straszny jak to niektórzy tu opisują;)
Dla mnie osobiście przy zakupie priorytetem jest AT i tylko wśród nich szukam.
Bo niby po co mam oglądać tracić czas na auta ze skrzynią której nie chce :kawa: .
Poza tym AT są mniej upalane i częściej występują w lepszym stanie od manuali, które dostają się w ręce młodych gniewnych, a oni wiadomo - upalają i nie serwisują jak trzeba.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: owczar »

A jeszcze lepsze połączenie to IS300+AT :)

Mimo wszystko, AT to mniej przełożeń plus o ok 15% większe straty. To wszystko powoduje, że autem z małą mocą i AT jeździ się mało przyjemnie- często redukuje, wchodzi na obroty- przez co zwiększa hałas i zużycie paliwa. A jak jest zapas momentu to jazda staje się prawdziwą przyjemnością.
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: dab1978 »

Czasem po obejrzeniu kilku egzemplarzy priorytety się zmieniają...tak czy siak jeśli szukający koniecznie chce mieć is-a AT, to musi uzbroić się w cierpliwość.
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: kale »

owczar pisze:A jeszcze lepsze połączenie to IS300+AT :)

Mimo wszystko, AT to mniej przełożeń plus o ok 15% większe straty. To wszystko powoduje, że autem z małą mocą i AT jeździ się mało przyjemnie- często redukuje, wchodzi na obroty- przez co zwiększa hałas i zużycie paliwa. A jak jest zapas momentu to jazda staje się prawdziwą przyjemnością.
A jak wygląda porównanie automatu montowanego w IS200 do tego w IS300?? Który lepszy, szybszy itd.
Czy w IS300 przy zmianie manualnej przyciskami kręci do odcięcia czy mimo wszystko przełącza bieg?
Jak z trwałością obu skrzyń??
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Im wiecej tu czytam, tym bardziej sie zastanawiam nad tym czy manual czy moze AT. auta w moim zasiegu maja po 60-80 tys km, wydaje sie wiec ze są w dobrym stanie , zazwyczaj rodzinne gabloty, aczkolwiek jak juz koledzy wspomnieli to 10 latki najmniej. Mam nimzamiar pojezdzic min z 7 lat wiec wybór musi być pewny.Auto komfortowe , szybsze niz zwykle auta na drodze ale rozsadne. Leszek sie miesci calkowicie.. Teraz chyba juz czekam na okazje, byle nie zadlugo. Czas pokaze.
melonidas
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 09:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: melonidas »

W IS200 automat jest 4-biegowy, w IS300 5-biegowy, to zasadnicza różnica. Jeżdżę już pół roku w automacie IS200, spisuje się znakomicie.
kamilm
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2016, o 20:05
Model Lexusa: is
Skąd:: maz
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: kamilm »

Witam i z góry Proszę o wyrozumiałość szukam (naprawdę rożne frazy na Google) ale nie mogę znaleźć do końca odpowiedzi mianowicie IS 200 mk1 1998-2005
Jakie są obroty przy 90km/h i 100km/h -manual na forum napotkałem wątek że 100km/h 6bieg=3000obr
oraz ta druga część na którą naprawdę wertowałem i nie znalazłem
Jakie są obroty przy 90km/h i 100km/h w skrzyni automatycznej (4b)
Awatar użytkownika
pawlex
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 2 gru 2015, o 21:52
Model Lexusa: is
Skąd:: scinawa
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: pawlex »

Niewiem jak AT ale u mnie w manualu 6 bieg przy dyferencjale A03B przy 3000 rpm mam 100 z haczykiem
kamilm
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2016, o 20:05
Model Lexusa: is
Skąd:: maz
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: kamilm »

Dziękuję za odpowiedz czekam może ktoś z A/T się wypowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości