IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Drodzy forumowicze,

Po dość długiej lekturze na forum chcialbym zapytac , poniewarz nie moglem znaleźć :
Czy Is200 w automacie jest faktycznie taki zamulony a skrzynia wadliwa ?- czy ma tempomat ? Czy zuzycie benzyny jest duzo mniejsze niz is200 ,skrzynia reczna.
Czy is200 w manualu ma tempomat Jezeli tak to ktory ? Gdzie tego szukac na desce rozdzielczej ?
Nie ukrywam ze rozgladam sie za is200 ze skrzynia reczna , poniewaz chcialbym byc panem swojego przelozenia i nie tracic na dynamice.
Is 200 automat brzmi jednak zachecajaco- wolne rece podczas jazdy idealny w korkach i na dlugie trasy. Odstrasza jednak koszt napraw AT i brak fachowcow.
Domyslam sie ze temat byl juz poruszany, prosilbym jednak o pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi
Z góry , wielkie dzieki.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

automatu nigdy nie miałem. Tempomat jest tylko w automacie. W manualu tego bajeru nie uświadczysz. A wygląda to tak że jest taka dodatkowa wajcha do sterowania przy kierownicy.
Co do manuala no to jak czytałeś forum to pewnie poznałeś jego bolączki.
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Czytalem i jak kazdy samochod ma swoje wady , ale przekladam to wszystko nad komfort i wytrzymalosc.I faktycznie wszystkie oferty jakie widze mowia tylko o sensitive stering-anglia. Co w zasadzie jest wspomaganiem do wspomagania kierownicy. Znalazlem dzisiaj kolejne ogloszenie o is200 manual z tempomatem -zamejlowalem goscia i poprosilem o zdjecia- ciekaw jestem co odpisze. Szkoda ze manual nie ma tempomatu.
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Czy na forum sa zdjecia jak tempomat wyglada w automacie ?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Yarecki »

Miałem auto mat i nie mogę powiedzieć, że to muł vs manual, gdyż ani z tą ani tą skrzynią auto nie jest demonem.
Jeśli chodzi o normalną codzienną jazdę to jak dla mnie AT wygrywa pod każdym względem szczególnie ze słabym manualem w IS200.
Przełożenia w manualu są tragiczne, ciągłe wachlowanie lewarkiem jak w dieselu - krótkie biegi w dodatku nieprecyzyjna skrzynia.
AT do wyprzedzania daje spokojnie radę, bo z żadną skrzynią to auto nie nadaje się do wyścigów spod świateł bo można się najeść niepotrzebnie wstydu :biggrin2:.
Co do jego awaryjność to jak kupi się auto ze sprawnym AT, wymienia się olej na właściwy i używa takiej skrzyni zgodnie z zasadami każdego automatu to właściwie jest ona bezawaryjna jak 99% AT na rynku, mało kto by słyszał o uszkodzonym AT gdyby jego użytkownicy wiedzieli jak tego używać, pomijam skrzynie wadliwe fabrycznie jak stary multitronic i jeszcze kilka innych.
Osobiście gdybym miał kupić is to tylko z AT, a najlepiej is300 - ale to już inna bajka i inna cena.
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Gierade »

dommell pisze:Tempomat jest tylko w automacie. W manualu tego bajeru nie uświadczysz. A wygląda to tak że jest taka dodatkowa wajcha do sterowania przy kierownicy.
Zapewne nie fabryczny, ale mam. W manualu, więc da się uświadczyć.
A może i fabryczny, zamontowany na życzenie? Nie wiem, ale jest i działa :)
Bykuman pisze:Czy na forum sa zdjecia jak tempomat wyglada w automacie ?
Co dokładnie Cię interesuje? Wajcha obok kierownicy, czy puszka sterująca pod maską?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: tomekb »

Z mojego doświadczenia też bym polecał automat auto w codziennym użytkowaniu (zrobiłem 120000km ) jest w zupełności wystarczające do jazdy na co dzień w trasie i w mieście jeśli chodzi o spalanie to w mieście potrafi spalić do 15 beny ale to juz musi byc mocno agresywna jazda jak jeździłem na benzynce to średnia wychodziła 11-12 (parę razy udało sie 10) ale ja sie do dziadkowej jazdy nie nadawałem wtedy z tym autem. W trasie najlepszy wynik był w granicach 7,5l.ale 8-9 to była norma.
Na gazie dodaj sobie 1,5-2litry bedziesz miał wynik. Nie zamienie tego auta na manuala
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Jezeli to is200 manual to obydwa miejsca jesli mógłbym prosić.
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Post autor: Gierade »

Tak, IS200 MTM. jak wrócę z pracy, to zrobię jakieś zdjęcia.
Awatar użytkownika
Bykuman
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: IS 200 MANUAL czy AUTOMAT .?

Post autor: Bykuman »

Wielkie dzieki , bede wiedzial przynajmniej czego szukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości