Monitoring podwórkowy - jaki ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: tekro »

Sorry, że odgrzewam - ale chciałem zapytać - jak sprawuje się ten monitoring?
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: piktogram »

Wątek stary, a w temacie monitoringów powstaje sporo nowych rzeczy - właściwie z miesiąca na miesiąc. Obecnie analogowe stosuje się bardzo rzadko, a właściwie nie stosuje się ich wcale na rzecz kamer i osprzętu IP.
Jeżeli chodzi o kamere, to kluczowy parametr to rozdzielczość i zwykle wystarczy 2MPX z full hd. Do tego ogniskowa uzależniona od preferencji, ale najczęściej są t szerokokątne lub ewentualnie zmiennoogniskowe.
Kolejne parametry to klasa szczelności (jeżeli stosowana jest na zewnątrz) i zasięg doświetlenia na podczerwień.
Rejestratory to też temat rzeka, budżetowe, 4kanałowe z dyskiem 2tb, to zwykle koszt od 400 zł w górę. Na osprzęcie też bym nie oszczędzał. Pisałem raczej ogólniki, zapytaj oszegóły w Ivel, mają tam dobrych techników-doradców. Powinni pomóc.
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: gs300gs300 »

Zapomnij o analogowych kamerach i rejestratorach. Ja używam kamer IP Hikvision DS-2CD2032F-I 3Mpx 2048×1536 wbudowana rejestracja na karcie microSD więc nie potrzeba rejestratora, obraz super (podgląd przez internet, również z telefonu), wodoszczelna więc montujesz na zewnątrz. Poczytaj sobie na necie o tym modelu. Generalnie sam (i wielu znajomych) używam tych kamer i przerabiałem wcześniej temat z kamerami HD z allegro po 300zł - szkoda sobie zawracać nimi głowę bo jak ktoś rozwali Ci pojazd to na nagraniach z tych kamer nawet nr rejestracyjnego nie rozpoznasz. Jak jesteś zainteresowany to mam jeszcze kilka szt - info na priv. Jestem z Krakowa więc kamerkę będziesz miał nawet tego samego dnia.
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: tekro »

Z tego co udało mi się właśnie ustalić, to powoli odchodzi się od analogów na rzecz hybryd i ewentualnie kamer typu AHD, HD-TVI, HD-CVI, HD-SDI. Chodzi o to, aby nie było potrzeby wymiany rejestratorów analogowych i narażania się na dodatkowe koszta.
Tutaj jest jeszcze dobry filmik o właściwościach kamer IP:

https://www.youtube.com/watch?v=6SjfDajbYqk
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: zack »

Dlaczego używa się hybryd. A no dlatego, aby można było połączyć dwie różne technologie: analogową i IP. Kamery hybrydowe będą więc współpracowały z rejestratorami ip. Podobnie jak kamery analogowe będą współpracowały z rejestratorami hybrydowaymi. Sprzęt działa, więc po co przeprowadzać kosztowną wymianą, skoro można kupić hybrydę. Jak ktoś już decyduje się na zupełnie nowy sprzęt to wydaje mi się, że warto zainteresować się http://nvr.pl/monitoring-domu


A więc gotowe zestawy.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: Kafecz »

Posiadam od ponad roku taka kamerke a wlasciwie dwie ( przed domem i ogrod )
http://www.swann.com/uk/swpro-a852ptz
Zarowno w dzien jak i w nocy widac ok. Numery rej i twarze rozpoznawalne . Kilka dni temu jednak sasiadka zapytala czy moglbym przejzec nagranie i sprawdzic kto ukradl jej tablice rej. No i niestety wyszedl klops. Bo o ile obrotowa kamera widzi wiecej to niestety nie widzi wszystkiego. Takaze dobrym uzupelnieniem dla ptz bedzie jakas hd z ewentualnym zoomem.
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Monitoring podwórkowy - jaki ?

Post autor: zack »

Jest kilka rozwiązań. Aby nie mnożyć bez potrzeby okablowania zainwestowałbym prawdopodobnie w kamery zasilane POE. To najwygodniejszy sposób.
Zapewne IP, bo inne technologie powoli odchodzą w niebyt. Rozdzielczość nie mniejsza niż 1,3mpx z full hd.
Trochę tego jest. Kto wie, czy nie byłoby to coś na zasadzie takiego zestawu http://www.kamery.pl/produkty/monitorin ... etrzny.htm

Fakt, kosztuje trochę, ale jak się patrzy na specyfikację, to posiada w sobie wszystko co niezbędne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości