Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: owczar »

Osobiście nie jeździłem W220, ale zanim kupiłem LS-a to trochę poczytałem. W wielu testach i artykułach można przeczytać, że LS430 to lepsza japońska kopia merca W220, więc może jednak w tym kierunku?
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: MączeK »

Czytalismy z ojcem tez sporo artykułów, internet to masa opinni, ale tez sporo bajek z zaslyszenia, osobiscie rozmawialem tylko z jednym uzytkownikiem w220 S430 benzyna plus lpg nalotu 490tys ( taksowkarz) i powiedziale, ze auta by nie zmienil na zadne inne chyba, ze nowe S po czym powiedzial, ze najdrozsza naprawa byl kompresor od zawieszenia wyszlo go z wymiana jakies 2,5tys nie liczac oczywiscie innych drobnych napraw jak w kazdym aucie.. dla tego chcialbym dowiedziec sie jak najwiecej od osob ktoe mialy doczynienia badz uzytkowaly auto i to najlepiej jakis dluzszy okres. Wiadomo, ze internet to skarbonka wiedzy ale czasmi nie do konca poparta faktami i tak samo jak z Lexusem chodz marka nie jest tak poularna na Naszym rynku.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: owczar »

Na wszystko trzeba brać poprawkę. Ja mam znajomego taksówkarza który jeździ galantem. Przebieg ponad 500k i też jest zadowolony. Chociaż patrząc z boku to auto jest padłem jakich mało.
klasyk

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: klasyk »

MączeK pisze: Wiadomo, ze internet to skarbonka wiedzy ale czasmi nie do konca poparta faktami i tak samo jak z Lexusem chodz marka nie jest tak poularna na Naszym rynku.
Dlatego podjedź do jakiegoś warsztatu, który specjalizuje się w naprawie Mercedesów i pogadaj z majstrami. Osobiście mieszkałem tuz obok takiego warsztatu. Przez to, pod moim domem sam nie miałem gdzie parkować. Najdłużej stały W220 i W163, które wiele dni czekały na części lub na poprawę sytuacji finansowej właściciela.

To warto przeczytać: http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/06 ... sy-s-w220/
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: MączeK »

Osobiscie namawiam ojca na Gs-a badz Ls-a, ale jest nie do przerobienia ze wzgledu na to, ze wykorzystal swoj limit w Japonczykach i chce cos innego, czuje, ze skonczy sie na jakims najswiezszym rocznikowo W211 z pelna historia serwisowa itp. Juz nawet namierzyl jedno auto w Krakowie, od Pana ktory tylko jezdzil Mercedesami
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: owczar »

GS i LS nie ma nic wspólnego z japończykami, którymi jeździł do tej pory. To inna bajka.. ;) Namów go chociaż żeby się przejechał lexem i potem zdecydował.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: lukas78 »

Jak ojciec się już przysłowiowo napalił, to niech bierze w211 po 2006 roku, bo wyleczono je z chorego modułu SBC. Kolega mój ma takiego (krytykowanego) 2,2 cdi - ma najechane ponad 300 tysi i puki co, nic się z nim nie dzieje niepokojącego. Oczywiście o auto dba (wszystko na czas robione), i tak jak to było opisywane w wielu wątkach na forum - auto wtedy się odwdzięcza tym samym. Żadnych kłopotów z nim nie ma - poza normalnymi eksploatacyjnymi sprawami. Jeździłem nim również kilka razy i auto jest bardzo przyjemne i fajnie zestrojone.
Oczywiście tak jak napisał kolega owczar warto by było przejechać się przed zakupem również gs lub ls, żeby świadomie w coś innego wejść...
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: MączeK »

owczar pisze:GS i LS nie ma nic wspólnego z japończykami, którymi jeździł do tej pory. To inna bajka.. ;) Namów go chociaż żeby się przejechał lexem i potem zdecydował.
Chodzi o to, ze On mial w 95r. nowego Lsa z salonu wiec wie co to za auto, glownie tylko Toyota byla w domu, dla tego chce tzw. odskocznie:) cos starszego rocznikowo ale drozszego i w jak najlepszym stanie.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Mercedes S W220 VS E W211 opinnie, wszystko co związane?

Post autor: tomekb »

to nie w tym kraju
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość