Kluczyk - scyzoryk

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
PBMiura
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:27
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pabianice
Kontakt:

Kluczyk - scyzoryk

Post autor: PBMiura »

Mam na oku coś takiego:

http://allegro.pl/nowosc-lexus-zamienni ... 69467.html

Ma ktoś coś takiego?
Interesuje mnie jakość wykonania tego scyzoryka. Zastanawiam się czy warto do niego dołożyć czy kupić zwykły kluczyk np. taki:

http://allegro.pl/kluczyk-obudowa-pilot ... 37020.html

Wszelkie opinie / porady mile widziane.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: baniaq »

O jakości się nie wypowiem (choć osobiście miałbym obawy względem obu tych produktów), ale zastanów się, czy będzie Ci wygodnie z takim pilotem-scyzorykiem.

Na początku nie byłem przekonany do zwykłego kluczyka, przecież wszystkie nowe fury mają scyzoryki :) Ale ma niekwestionowane zalety: jest stosunkowo płaski i lekki. Nie jest uciążliwy w kieszeni (swój noszę w płaskim skórzanym pokrowcu na klucze).

Jeśli jest to klucz płaski, z frezami wewnątrz, to jest to dobre rozwiązanie. Ojciec ma u siebie kluczyk-scyzoryk i do małej kieszonki w spodniach go nie wciśniesz. Razem z portfelem, czy telefonem - nie ma szans - o telefon się obija, z wypchanym portfelem - nawet się nie zmieści.
Nie dalej jak wczoraj jeździłem pożyczoną furą - Mondeo MkIII - tam kluczyk już nie należy do najwygodniejszych, bo jest bardzo pękaty, a grot jest walcowy, z ostrym zakończeniem. Włożony do tylnej kieszeni w spodniach dokuczliwie przypomniał o sobie przy pierwszej próbie siadania :)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: dommell »

co do jakości tej z allegro to też sie nie wypowiem. Podobny mam od poprzedniego właściciela...znavzy jeden z kluczyków. Ni hu hu go nie użyję :0 Jak przedmówca, duże nieporęćzne, nie ma gdzie schować :) Nie ma to jak mały kluczyk, z maleńkim brelokiem Lexus :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: maniek_ls400 »

Lepiej założyć system SMART :) i nosić kluczk w kieszeni..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: Keepmovin »

PBMiura pisze:Mam na oku coś takiego:

http://allegro.pl/nowosc-lexus-zamienni ... 69467.html

Ma ktoś coś takiego?
Interesuje mnie jakość wykonania tego scyzoryka. Zastanawiam się czy warto do niego dołożyć czy kupić zwykły kluczyk np. taki:

http://allegro.pl/kluczyk-obudowa-pilot ... 37020.html

Wszelkie opinie / porady mile widziane.
Mam jeden scyzoryk, taki podobny jak na aukcji wyzej pokazales, gdyz sam kupowalem do siebie + moj kumpel ma u siebie. Co do jakosci wykonania: obydwa sa gorszej jakosci od oryginalow Denso, z czego powiedzialbym, ze scyzoryk jest bezpiecznieszy, gdyz ma lepszy punkt przylozenia, kiedy przekrecasz kluczyk w stacyjce, niz zwykly i nie wygina sie tak, jak zwykly, kiedy przekrecasz kluczyk. Oczywiscie scyzoryki sa wieksze, ale to w niczym nie przeszkadza.

Jezelibylbys zainteresowany to daj znac na Prv :wink:
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: andrew »

Też chodzi mi ten scyzoryk z allegro po głowie. Tyle że ja mam oryginalny scyzoryk, tylko jest już mocno zniszczony (porysowany i grot lata na wszystkie strony). Wiecie czy będa jakieś problemy z przełożeniem bebchów ze starego scyzoryka do tego z allegro? I z zamontowaniem grota ze starego kluczyka?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: ghostmateus »

Miałem kluczyk z drugiej aukcji ( wtedy kosztował 22 zł) i był w porządku tylko grot ma minimalnie dłuższy i tego nie złamałem jeszcze, mimo że wcześniejszy oryginalny złamałem. Również myślę nad scyzorykiem do swojego bo zwykły mnie drażni :LEXUS:
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Kluczyk - scyzoryk

Post autor: dommell »

Ja mam ten: to chyba to z 1 aukcji. Widac ze ktos go uzytkowal. Plastiki spoko. Nie widac oznak zmeczenia materialu. Jedyne co to to chromowane oczko lekko oblazi. Reszta- mechanizm i grot w dobrym stanie.
Obrazek
PBMiura
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:27
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pabianice
Kontakt:

Re: Kluczyk - scyzoryk

Post autor: PBMiura »

Znalazłem te scyzoryki na amazon.co.uk



wygląda na to samo, a wychodzi taniej, ja zastanawiam się czy nie zamówić (mogę poprosić znajomego).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości