IS 200 Zbiornik Paliwa

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: luki90 »

Ja mam to samo jak odkrecam korek nawet jak mam prawie full benzyny to boje sie o reke, zeby przypadkiem jej nie wciagnelo do srodka :laugh1: fajnie ze ktos zaczal temat. Dodam od siebie ze sprawdzalem u ojca w L i byl malutki i krotki syk, w mojej starej corolli e11 to samo co mnie teraz, a u kobiety w oplu w ogole nie bylo syczenia. I przez to nie wiem czy to normalne czy nie. Praca silnika taka sama jak zwylke ale wydaje mi sie ze podczas odpalania moze pompa dostawac w kosc.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: rafiq2144 »

Pamietam, ze swojego czasu w toyocie aygo mialem zonka na stacji, jak chcialem odkrecic korek, a tak go zassalo, ze nie bylem w stanie go chyba 5 minut odkrecic. Ale szczerze w lexusie jakiegos duzego podcisnienia tam nie odnotowalem, lekko syknie i po klopocie.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: carinus »

Nic nie ruszaj,tak ma być.Po to jest system odsysania par benzyny,żeby nie capiło w całym pomieszczeniu garażowym lub otoczeniu pojazdu.Zbiornikowi nic nie grozi.Odłącz sobie latem przewód odpowietrzenia i szybko wyczujesz smród benzyny.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: brat_z »

U mnie też syczy przy odkręcaniu ale uznałem że ten typ tak ma bo dużo osób o tym już pisało... W vagu tdi była cisza przy odkręcaniu ale wiadomo tu jest inna technologia;)
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: Ropuch25 »

Korek paliwa opanowany. Dwa zawory regulują nad i podciśnienie. Sprawdzałem, przy mocnym pociągnięciu ustami, korek puszcza. Czyli implozja zbiornika mi nie grozi. Widocznie tak ma być. Zawór nadciśnieniowy pewnie jest potrzebny wtedy, gdy odprowadzenie przez przewód do pojemnika z węglem nie daje sobie rady.Ale jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Chyba, że przy demontażu i montażu zbiornika przewód odpowietrzenia byłby załamany albo czymś ściśnięty.
Przeczytałem instrukcję sprawdzanie filtra węglowego w pojemniku. Jedną z procedur jest przyłożenie podciśnienia do króćca połączonego ze zbiornikiem paliwa. Podciśnienie powinno się utrzymać, czyli tamtędy powietrze do zbiornika nie wraca. Pewnie jest jakiś zawór zwrotny.
Pozdrawiam wszystkich.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: rupert »

Dzięki za rozkminkę. Jedna zagwostka mniej.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: endrju1 »

Chciało by się powiedzieć "a nie mówiłem?".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości