Straszny huk w aucie. IS 250 2010r

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
ODPOWIEDZ
argo2610
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2018, o 11:27
Model Lexusa: is250
Skąd:: Rotterdam
Kontakt:

Straszny huk w aucie. IS 250 2010r

Post autor: argo2610 »

Witam wszystkich.
Mam problem ze zdiagnozowaniem problemu, a mianowicie cos jak by wycie z przedniego lewego koła( tak mi sie wydaje), czym jade szybciej tym wycie jest glosniejsze.
Byłem na zbierznosci, zamienialem koła tyl na przód, mechanik mowił ze to nie łożyska, koncza sie pomysły co to może być.
Dzwiek wydaje sie byc taki jak zdzieranie opony lub ciaglego obcierania o cos, czasami czuje drgania na kierownicy, ale nie stukanie tylko jak by rezonans sie roznosil po aucie, dzwiek nie metaliczny i mam wrazenie ze przy skrecaniu w prawo jest silniejszy. Dodam ze opony mam nowe z przebiegiem moze 3 tys km continental premium, czy ktos z was spotkał sie z takim problemem?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Straszny huk w aucie. IS 250 2010r

Post autor: ArtIS »

A przygięta osłona termiczna tarczy?
Czy to było weryfikowane?
argo2610
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2018, o 11:27
Model Lexusa: is250
Skąd:: Rotterdam
Kontakt:

Re: Straszny huk w aucie. IS 250 2010r

Post autor: argo2610 »

Na 100% nie było weryfikowane, tylko czy osłona dawała by o sobie znac przy skrecie w prawo i drgała by kierownica?
Awatar użytkownika
junior07ddz
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, o 23:18
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Bremen
Kontakt:

Re: Straszny huk w aucie. IS 250 2010r

Post autor: junior07ddz »

No ciekawe, nie chciał bym podważać opinii mechanika ale typowy objaw padniętego łożyska, wycie słyszalne z lewej strony podczas skrętu w prawo nasila się w skutek większego przeciążenia na koło lewe. Może watro żeby spojrzał na to jeszcze jakiś inny mechanik
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Straszny huk w aucie. IS 250 2010r

Post autor: ArtIS »

argo2610 pisze:Na 100% nie było weryfikowane, tylko czy osłona dawała by o sobie znac przy skrecie w prawo i drgała by kierownica?
Temat przerabiałem w Toyocie Yaris i waliła jakby się auto miało rozlecieć :D

Wystarczyło odgiąć rękoma i przeszło. Mechanik miał ciekawa metodę aby to sprawdzić - podnieśli przód i dodali gazu w powietrzu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości