Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cylind

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
ODPOWIEDZ
R-X HYBRID
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2019, o 19:37
Model Lexusa: Rx 400h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cylind

Post autor: R-X HYBRID »

Witam wszystkich na forum jestem nowy posiadam Rx 400h od roku auto jal do tej pory sprawowało się świetnie:-) wszystkie wymiany na czas. Z racji że dużo jeżdżę 150km/dzień postanowiłem założyć instalację lpg firmy optina z bezpośrednimi wtryskami barakuda pierwsze dwa tygodnie nie było żadnych problemów ale od jakiegoś czasu zaczęła mrugać kontrolka check aż w końcu się świeciła gazownik twierdził że zmienił ustawienia mieszanki i problem powinien zniknąć niestety wrócił spowrotem dodam że czuć wyraźny spadek mocy na gazie silnik przebiera i nie pali na wszystkie cylindry komputer pokazuje wypadanie zaplonu na 1 i 2 cylindrze. Teraz gaziasz sugeruje zmianę świec bo nie wiadomo jakie są tylko czy to coś zmieni? Może miał ktoś podobny problem i zna przyczynę i podpowie za każdą radę dziękuję
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cyli

Post autor: piotrek_camry »

Zmiana świec na pewno nie zaszkodzi, ale coś mi tu śmierdzi słabą regulacją gazu.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cyli

Post autor: carinus »

U mnie wypadł zapłon na 3-m garnku,ale to akurat ten z pęknięciem.Może to przypadek ale płyn nie znika a szarpanie pojawia sie podczas większego obciążenia silnika.Dopiero za tydzień będę mógł coś sprawdzić,najlepiej zamienić miejscami świece i cewki i sprawdzać czy błędy przeniosą się na nowe miejsce,wtedywiadomo co może szwankować-cylinder czy osprzęt.
R-X HYBRID
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2019, o 19:37
Model Lexusa: Rx 400h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cyli

Post autor: R-X HYBRID »

[iframe=][/iframe]W piątek jestem umówiony na zmianę świec jest z tym troche roboty jak twierdzi mechanik bo tylne trzeba zdjąć kolektor i tu pojawia się moje pytanie jakie świece mi polecacie? DENSO? czy jakieś inne model? w końcu to hybryda :szok:
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cyli

Post autor: klinikalpg.pl »

Tak polecałbym świece Denso. IK20TT.
Natomiast wypadanie zapłonów powtarzające się na dwóch konkretnych cylindrach i jak rozumiem tylko na gazie ? śmierdzi jakimiś przygiętymi wężykami wtryskiwaczy lub innymi problemami z dostarczeniem gazu do tych cylindrów... jakaś lipa z wkrętkami w kolektor ? Poproś grzecznie gazownika żeby przyjrzał się uważnie pod tym kątem.
amdbialystok
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2019, o 08:57
Model Lexusa: gx
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Nowo założona stalacja lpg wypadanie zapłonu na 1i2 cyli

Post autor: amdbialystok »

Na Twoim miejscu przeszedłbym się do profesjonalisty. Myślę, że nie warto kombinować na własną rękę. Sam miałem zakładany gaz, tylko w ciężarówce był zakładany przez specjalistę i wszystko śmiga bez zarzutu. Chodzę regularnie na przegląd i nigdy nic się nie zepsuło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości