Dmucha spod korka 2.0 T

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Dmucha spod korka 2.0 T

Post autor: machony79 »

Sprawa dotyczy 2.0T (8AR-FTS). Sprawdzając dzisiaj poziom oleju zauważyłem,że pokrywa zaworów przy korku jest zapocona. Być może uszczelka w korku puszcza lub ktoś rozlał przy wymianie/dolewce.
Ale zauważyłem też,że kiedy silnik pracuje i odkręcę korek wlewu oleju to dmucha powietrze spod niego. Raczej nie wróży to nic dobrego ale może ktoś z tym silnikiem sprawdzał u siebie czy coś takiego występuje? Czyżby odma zatkana?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Dmucha spod korka 2.0 T

Post autor: _3rd »

Sprawdzę u siebie przy okazji, ale nie zauważyłem nigdzie śladów oleju.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Dmucha spod korka 2.0 T

Post autor: machony79 »

_3rd pisze:Sprawdzę u siebie przy okazji, ale nie zauważyłem nigdzie śladów oleju.
Dziękuję za fatygę. Będę czekał na info.
MALARD
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2022, o 20:13
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: Kazimierz D
Kontakt:

Re: Dmucha spod korka 2.0 T

Post autor: MALARD »

Cześć Uważam, że nie masz czym się przejmować jest to normalna rzecz po odkręceniu korka. W moim jest to samo i sądzę, że nie jest to wyznacznikiem uszkodzenia uszczelki ani głowicy. Aby to sprawdzić ( o ile nie ma oleju w płynie lub na odwrót) można kupić test do sprawdzenia szczelności głowicy a nie patrzeć czy dmucha przez korek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Dmucha spod korka 2.0 T

Post autor: liquid8p »

Te silniki tak mają, jak na odpalonym silniku odkręcisz korek wlewu oleju, to dostaje lewe powietrze i zasysa. W audi silniki TFSI mają podobnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości