220d wymiana silnika z 2007 na 2008

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pdrobny
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2014, o 12:27
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

220d wymiana silnika z 2007 na 2008

Post autor: pdrobny »

Witam,
puki co zdiagnozowane podwyższone ciśnienie w układzie chłodzenia, które wywala płyn. Jeszcze się łudzę, że puszcza chłodnica spali... a nie uszczelka pod głowica. Zaślepię chłodnicę na dolocie spalin i sprawdzę.
Przejechane na liczniku dopiero 140 000 km, auto z 2007 więc przed zmianą wadliwych bloków silnika. Silnik się nie grzeję ale po ok 500 km kilometrów muszę upuścić powietrza ze zbiorniczka i dolać płynu bo wskazówka temp zaczyna się bujać.
Serwis podaje cenę wymiany uszczelki od 5 tyś zł. Auto warte może z 25 tyś, więc w grę wchodzi sprzedaż za ok 20 tyś z przekazaniem nowiny kupującemu lub szukanie motoru.
Ceny silników 3 do 5 tyś - oczywiście interesują mnie tylko od 2008 r. z rzekomo poprawioną wadą bloku.

Jestem otwarty na dobrą poradę - jak nie utopić połowy auta i dalej zaglądać na wskaźnik temp.
Czy silnik z 2008 będzie pasować bez kombinacji? Czy potrzeba majstrować przy sterowniku?
Czy ma znaczenia wersja silnika z EU czy z Anglii - bo ich jest w sieci dość dużo.

Dzięki z góry.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 220d wymiana silnika z 2007 na 2008

Post autor: niven »

Widziałem avensisy z 2012-2013 z uwalona uszczelka pod głowica także nic nie poprawili. Albo naprawa albo wymiana auta. Wymianę silnika bym odpuścił.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 220d wymiana silnika z 2007 na 2008

Post autor: ledziu »

Jeżeli odpowiada Ci is220d to wymień uszczelkę bo zakup następnego silnika jest ryzykowny tym bardziej że te poprawki diesla AD po 2008r są raczej mitem.
Do tego też bym nie panikował z tymi kwotami bo ostatnio uczestniczyłem w serwisie super udanego w życiu BMW silnika 3,0d i 5k tam raczej idzie na rozruch śrubokręta mechanika... :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości