Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Dagsen
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2019, o 09:50
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Przasnysz
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: Dagsen »

Wypalilem 5-6 zbiorników paliwa z dodatkiem 2t , zmiana charakterystyki jak występowała tak dalej wystepuje. Może to być wina zużytego wtryskiwacza? Jakim programem mógłbym sprawdzić korekty wtryskiwaczy?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: carinus »

Ostatnio wypaliłem cały zbiornik paliwa z dodatkiem oleju do 2T,zalałem świeżym paliwem i faktycznie na wolnych słychać cykliczne klekotanie.Mogę to wytłumaczyć jedynie normalną pracą sterownika do uzyskania jedwabistej pracy silnika.Jeżeli ilość wtrysków pilotujących i pośrednich się zmienia,będziemy słyszeć ten klekot.Obecnie pozbyłem się tego klekotu wprowadzając LPG do kolektora ssącego.Silnik pracuje na wolnych jak głośna benzyna,bez charakterystycznego odgłosu diesla.Przyspieszenie na gazie zaskoczyło mnie niesamowicie.Chyba najtańsze rozwiązanie do podniesienia momentu obrotowego,bonusem jest cicha praca.
Klekot znacznie słabnie po dodaniu dawki oleju w proporcjach mniejszych niż 1;100.Im wiecej oleju,tym detonacja diesla przebiega łagodniej i nie wystepuje nagły wzrost ciśnienia w komorze.jeżeli ktoś jest odważny i ma dostęp do taniego oleju maszynowego typu LAN 6,może dolewać tego oleju w większych proporcjach i zaskoczy go cicha praca silnika.Mieszamy olej z olejem,bazy są pochodną jednego surowca.Po wprowadzeniu zakazu używania zasiarczonego paliwa,części układu wtryskowego zostały pozbawione środka smarnego.Sytuację poprawiają biokomponenty,jednak one zbyt szybko degraduje się pod wpływem temperatur w systemach CR.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: Miłosz »

Pamiętam że wspomniałeś o tym modzie z LPG . Napisz coś więcej, może jakie fotki wstaw. Ciekaw jestem jakby to teraz jeszcze raz wystroić co by wyszło ;) gdzie i jaka butle wstawiłes ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: carinus »

Na razie wstawiony jest zwykły reduktor podciśnieniowy i jestem na etapie regulacji.W weekend bedzie test na trasie z pracy do domu.Dzisiaj zalewałem zbiornik paliwa po przejechaniu równych 500km i weszło pod korek 16l,reszta to gaz,ale sprawdzę to dopiero jak bedę znowu tankować do pełna.Zbiornik 42l wszedł ładnie w miejsce koła zapasowego.Jedno tankowanie zbiornika powinno starczyć na przejechanie 2kkm.Zależy mi głównie na zwiększeniu zasięgu bez tankowania jadąc z większą prędkością niż dotychczasowe 120-140km/h.Teraz jest to szczególnie ważne żeby nie stawać na zatłoczonych stacjach paliw w Niemczech.W bonusie jak pisałem wcześniej mam cichą pracę silnika i bardzo odczuwalne zwiększenie momentu.Cena LPG też jest tutaj niższa i obecnie za gaz płacę ok.1,47zł/l zamiast 4,40 za diesla.Mam już zaklepany termin wizyty w Dynosecie i będzie korygowana mapa wtrysku po zmianach dolotu i wydechu.Mam teraz prawie pełny przelot jedynie z katalizatorem w układzie.Zrobie od razu pomiar mocy z dodatkiem LPG,ale już teraz widze że zbiera sie znacznie szybciej do 200km/h niż na samej ropce.Silnik kręci sie teraz prawie jak benzynowy,dosyć lekko i szybko.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: Miłosz »

Super robota, kibicuje !! Ciekawi mnie sprawa legalizacji takiego zastosowania,np w celu podniesienia normy emisji spalin, bo wydaje mi się że powinno być czyściej. Daj znać po strojeniu co wyszło ;)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: carinus »

Po wszystkich poprawkach i ostatecznych testach zrobię małe zestawienie ewentualnych kosztów i zysków z takiej imprezy.Postaram sie też zalegalizować tę instalację,gdyż wstępne testy wykazały skuteczność takiego rozwiązania i sens stosowania.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: Miłosz »

A niby taki gówniany silnik i od razu jak ktoś kupuje to uszczelka się kończy :D a tu proszę nawet dotrysk LPG znosi bardzo fajnie.
Anna123
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2021, o 20:38
Model Lexusa: lx 600
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Cylkiczny klekot silnika na wolnych obrotach IS 220D

Post autor: Anna123 »

Proszę mi powiedzieć gdzie mogę kupić nowy silnik do lexusa lx 600 w Warszawie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości