Bialy dym

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: wlaziu »

Jest kilka wersji oprogramowania w zależności od tego czy masz tylny most w wersji Lux czy Sport. Czy jest to przed, czy po lift.
Ja mam obecnie 353g9000, a miałem 353A3000
Obecne wersje oprogramowania to:
ALE20-AEFLYW Wersja lux (Ta z bardzo długim dyfrem): 35360000
ALE20-AEFSYW Wersja sport przed lift (Ta z bardzo krótkim dyfrem): 35359000
ALE20-AEFSYW Wersja sport po 1-lifcie (Chyba najlepsza :) ta z dyfrem tak pośrodku): 353g9000
ALE20-AEFLYW Wersja lux po 2-lifcie: 353F5200
ALE20-AEFLXW IS200d: 353F6200
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: Biszkopt »

dzieki za odpowiedź!
Skontaktuję się z ASO i pogadam co i jak :)
http://studiodrugiplan.pl
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re: Bialy dym

Post autor: piktogram »

Świece żarówe, też to obstawiam,
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: kris80 »

ja też mam ten sam problem, auto dymi jak osiągnie temperaturę powyżej 70 stopni. Odwiedziłem serwis - zrobili test CO2 (negatywny), zaktualizowali soft, wymusili czyszczenie DPNR i powiedzieli, że może byc niewielki dymek bo "ten typ tak ma". Wstyd jeździć autem!!!. Nie zauważyłem ubytku płynu chłodniczego ani oleju. Napisałem nawet list do Lexus Polska o pomoc w rozwiązaniu problemu - bo podejrzewałem uszkodzenie bloku silnika i domagałem się wymiany silnika bo podobno taka akcja była:). Odpisano mi, że z dokumentacji zebranej przez serwis nie jest to uszkodzony silnik a w serwisie Wrocław mają drugi taki przypadek i testują na nim rozwiązania aby usunąć przykre objawy. Poinformują mnie jak znajdą rozwiązanie - czekam już trzeci miesiąc:).
DPNR wyczyściłem chemicznie i pomogło na 1,5 dnia. Więc postanowiłem zregenerować DPF (DPNR) - po zamontowaniu zregenerowanego brak poprawy.
Jakieś podpowiedzi z waszej strony?
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: Biszkopt »

Mnie się wydaje, że to trzeba zablokować piąty wtrysk, a żeby to zrobić to trzeba zdemontować DPNRa i go wyeliminować programowo - wtedy przestanie kopcić, bo wtrysk przestanie podawać paliwo do DPNR. No bo z tego co rozumiem, to kopci dlatego, że dolewane jest paliwo do DPNRa.
Ale to tylko moja teoria, podkreślam. Silnik wydaje mi się, że tutaj nie robi problemu.

P.S. poszukaj na forum avensisa - tam sporo o tym było, montowano ten sam silnik do avensisa i corolli verso na pewno.
P.S.2 pozbyć się DPNRa można już bez dodawania emulatora, ktoś już tutaj o tym pisał.
http://studiodrugiplan.pl
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: kris80 »

A co się stanie jak wypnę wtyczkę z 5-tym wtryskiem?
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: wlaziu »

Hehe.
Byłem z tym w ASO Lexusa (Wro), żeby mi soft zaktualizowali... Pan zainkasował 200 zł i powiedział, że "wg ich systemu mam aktualną wersję". Skończyło się na tym że kupiłem używany interfejs IT2 i sam sobie zaktualizowałem... Ja tam ich szerokim łukiem omijam. Tylko części zamawiam. Dymku od tego czasu znacznie mniej, na poziomie innych aut z dpf-em.
Co do odpinania wtrysku to dostaniesz błąd i tryb awaryjny. Jak cie drażni to trzeba wyciąć dpf i zrobić jego emulację. Jak działa to zostaw. Jak walnie to wyrzucić.
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: kris80 »

Dodam jeszcze jedno. Ostatnie testy po regeneracji DPNR są następujące (po zalaniu zimowego DIESLA ze STATOIL):
1) jazda po mieście - gdy osiągnie temperę ok 70oC (tj. ok 15 km jazdy) zaczyna "puszczać dyma" - wstyd jeździć;
2) jazda na autostradzie - brak dymienia bez względu czy jadę na tempomacie czy sam zmieniam biegi.
Ponadto żadnych objawów typu spadek mocy, naciskam pedał gazu i wbija w fotel:)
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: wlaziu »

Najlepiej zostaw to i uznaj, że ten typ tak ma i tak ma być. Chyba, że koniecznie chcesz zostawić 200-500 zł w ASO lub u kogoś z IT2. Poprawiłem to u siebie, ale wydaje mi się, że szkoda kasy na to. Auto jeździ tak samo, a w lecie i tak spokój. Jak Cię to bardzo drażni to poszukaj kogoś z IT2 i machnij update ECU.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: Miłosz »

mini vci nie ruszy aktualizacji ecu ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości