[IS220D] wtryski ?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

[IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Witam wszystkich i proszę o opinie,
mój lex zaczął się dziwnie zachowywać, zaczął trząść silnikiem i po podpięciu EasyDiag okazało się, że korekty wtrysków wykazują duże odchyły na 1 i 3 trysku nawet do 5 a na 2 i 4 około 1,6 do 2. teoretycznie diagnoza wtryski do wymiany, ale... jak mu przejdzie do działa dobrze i potrafi pokazać i 0,18-021 do 0,47. Jadę do pracy trzęsie wracam jest ok, pojechałem ostatnio na przegląd działał jak nówka ? czy wtryski mogą tak działać, raz dobrze raz źle? sprawdziłem po sugestii jednego z mechaników ciśnienie na listwie i jest od 44900 KPA na jałowym do 66500 KPA przy około 3 tysiącach obrotów, czy są to prawidłowe wartości, jak powinien wyglądać wykres ciśnienia? Proszę o opinie co jeszcze sprawdzić aby mieć pewność, u mnie na Warmii brak dobrych specjalistów a wydać tysiące na macanta to nie mam chęci. Silnik nie kopci i nie wyskakuje żaden błąd.
Pozdrawiam
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Nikt, nic nie wie ? może podpowiedz jakie jeszcze parametry sczytać EysyDiagiem ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Brałeś pod uwagę regulator ciśnienia?Ja miałem problem z nagłym gaśnięciem silnika po chwili od odpalenia,dodatek do paliwa zlikwidował upierdliwą przypadłość,nie musiałem wymieniać regulatora.
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Jak najbardziej, ale jak zweryfikować jego prace jaki parametr sprawdzić, dodatek daje od paru lat natomiast palić pali, dlatego pytam zanim zacznę tracić forsę, wiem o zaworze na listwie jak również dwa na pompie, tylko co badać ??
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Nie mam żadnej dodatkowej wiedzy na ten temat,nie przerabiałem takiego problemu.
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Nic nie szkodzi, dziękuje za chęć pomocy, dzisiaj pojawił się błąd P1238, chociaż samochód chodzi jak przedtem, bez zmian czyli trzęsie miej lub bardziej, ale jak widzę to przypadłość chyba rzadka, dalej nie dymi ?
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: scitro »

W moim ciśnienie na listwie CR wynosi około 37-40 MPa na biegu jałowym
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Czyli mniej niż w moim, ale żeby było ciekawiej to wyskoczył błąd p1238, ale wtedy gdy silnik pracował normalnie a po skasowaniu nic się nie zmieniło, trudno coś wymyślić jak się niema parametrów fabrycznych, może ktoś ma jakąś serwisówkę aby posprawdzać wszystkie wartości, na moich kresach to nawet aby zaprogramować wtryski to jest problem. Jeśli ktoś pomoże zaoszczędzi mi problemów tym bardziej jak się codziennie robi prawie 40 kilometrów do i z pracy.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: scitro »

Ciśnienie w CR masz ok. dodam że przy dużym obciążeniu silnika u mnie dochodzi do 120 - 140 MPa
Wg informacji w wątku z elektrody dot. toyoty D4D https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3176118.html
błąd oznacza:

P1238: Injector Malfunction

MAIN
- injector;
-EDU (P0200 is set simultaneously);
-open or short in engine wire harness (P0200 is set simultaneously);
-connector connection (P0200 is set simultaneously);
-compression pressure;
-valve clearance;

RELATED
-valve timing;
-enggine ECU;

Na dieslach się za bardzo nie znam, więc nie pomogę w sprawie wtrysków. Szukaj na forum toyoty.
Pozdrawiam
PS. Sprawdź wiązkę i wtyczki wtrysków, bo takie objawy, że raz jest coś a za chwilę nie ma, wskazują na usterkę elektryczną.
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Dzięki za odpowiedz, planuje znaleźć serwisówkę i sprawdzić okablowanie, zobaczę co z tego wyjdzie, raczej nic ale zawsze jakaś nadzieja jest
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości