Serwis samochodu

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Wierza
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2020, o 20:12
Model Lexusa: IS220D
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Serwis samochodu

Post autor: Wierza »

Witam serdecznie forumowiczów.
Jako że jestem nowym użytkownikiem nie denerwujcie się że jeszcze raz temat wałkowany tysiąc razy ale nie znalazłem nic aktualnego a wszystko się zmienia.
Zostałem wczoraj szczęśliwym posiadaczem LEXUSA IS220D SPORT z silnikiem 2.2 z tym że silnik był troszkę kręcony dokładnie na 223KM/460nm, jako że zaufanie do mechaników straciłem już dawno dawno temu, pytam was drodzy forumowicze jaki olej polecacie do tego wozidełka? Samochód jest z 2007 roku i nie posiada filtru DPF.
Jeszcze pytanie odnośnie mostu i skrzyni biegów (tutaj olej już sobie znalazłem), czy w waszych lexuskach podczas jazdy też jest słyszalny most/dyferencjał tylny? Czy u mnie już zaczyna błagać o olej? :D
A jeszcze pytanko co do filtra paliwa czy ten który jest koło baku od dołu to jedyny filtr jaki posiada lexus czy jest jeszcze jakiś w komorze silnika?
Dziękuję bardzo za uwagę :)
Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Serwis samochodu

Post autor: legato97 »

Co do płynów dzwoń do naszego partnera zmienolej.pl. Dostaniesz najświeższe info co do olei i aktualnych promocji.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Serwis samochodu

Post autor: scitro »

W moim nie słychać dyfra, natomiast wyczuwalny jest lekki luz, chyba między zębami kół, czasami słyszę lekkie stukanie przy zmianie kierunku jazdy. Nie mam zaufania do firmy podanej w poście wyżej, 2 lata temu kupiłem tam podrabiany olej motul.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Serwis samochodu

Post autor: Pawcio1979 »

scitro pisze:Nie mam zaufania do firmy podanej w poście wyżej, 2 lata temu kupiłem tam podrabiany olej motul.
Na jakiej podstawie takie stwierdzenie?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Serwis samochodu

Post autor: scitro »

Kupiłem Motul 300V do motocykla i był inny niż zawsze (kolor), ale pomyślałem, że zmienili recepturę.Po roku kupiłem ten sam olej u innego sprzedawcy i znów miał kolor jak zawsze, więc pomyślałem, że pewnie w butelkach był podrabiany. Jednak nie mogę tego udowodnić, bo olej poszedł do beczki z innymi zanim się zorientowałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości