Lexus IS 220d termostat

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
MG88
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2019, o 23:56
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Lexus IS 220d termostat

Post autor: MG88 »

Witam forumowicze!

Prosiłbym was o ocenę zdjęcia w załączniku. Nie mam nikogo znajomego, kto posiada taki samochód aby sprawdzić jak wygląda to u niego. Czy wg was w oparciu o zdj termostat jest do wymiany? Wskazówka nie jest centralnie na środku. Dodam, że auto dosyć długo się nagrzewa ale nie ma problemu z ogrzewaniem wnętrza. Patrzyłem na youtube i na niektórych filmikach wskazówka temp jest podobnie jak u mnie, a na innych centralnie na srodku? Pytanie czy jeżeli jest wadliwy może to miec wpływ na to że silnik nie osiąga optymalnej temp i nie uruchamia procesu czyszczenia dpf paliwem? coraz częściej zaświeca mi się błąd vsc (zatykający sie dpf). EGR czyszczę regularnie z sadzy.
Załączniki
IMG_20200926_145523.jpg
IMG_20200926_145523.jpg (46.65 KiB) Przejrzano 5336 razy
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d termostat

Post autor: scitro »

U mnie jest podobnie. W tym silniku termostat jest na powrocie, więc ciężko sprawdzić czy puszcza metodą organoleptyczną, bo wąż powrotny jest na dole chłodnicy i można go pomylić z wężem od intercoolera.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d termostat

Post autor: carinus »

U mnie też jest identyczne położenie wskazówki.W zimne dni przy spokojnej jeździe silnik potrafi być niedogrzany nawet po przejechaniu 20km.Wystarczy zrobić sobie dowolny podgląd na temperaturę płynu i można potem wywnioskować dlaczego nieraz tyle paliwa idzie zimą.
Ajpel
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2020, o 22:23
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d termostat

Post autor: Ajpel »

Ja miałem podobnie do wczoraj, do puki nie zapaliła mi się kontrolka z aku, i utrata cieplego powietrza z nadmuchu... Co się stało? :/
MG88
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2019, o 23:56
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d termostat

Post autor: MG88 »

Takie pytanie, skoro macie podobnie, jakie komputer pokazuje wam spalanie? Mi w cyklu mieszanym około 9l natomiast w mieście i na krótkich odcinkach 10.3l. jak to wygląda u was? Nie wycinałem dpf ani nie zaślepiałem egr, wszystko oryginał .
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d termostat

Post autor: scitro »

Cześć. U mnie obecnie jest to 8.5 miasto, 7.5 cykl mieszany. Max w mieście miałem nieco ponad 9 (krakowskie korki) ale teraz mniej aut jeździ bo dzieci siedzą w domach. Wskazania wg. komputera pokładowego. EGR i DPNR są na miejscu.
thiagogo
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2021, o 10:32
Model Lexusa: Lexu ES
Skąd:: nevada
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d termostat

Post autor: thiagogo »

Właśnie dołączyłem do forum, więc jest tyle rzeczy, których jeszcze nie wiem, mam nadzieję, że uzyskam pomoc na forum i naprawdę chcę poznać was wszystkich na forum candy crush soda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości