Gaśnie na zimnym silniku gdy ruszam

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Tyoka5
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2020, o 11:26
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Gaśnie na zimnym silniku gdy ruszam

Post autor: Tyoka5 »

Witam.

Mam problem z moim is220d z 2006 roku.

Od jakiegoś czasu gaśnie na zimnym silniku (po nocy lub po kilku godzinach stania ). Dziwne to jest ale wygląda to tak - samochód odpala bez problemu, ale gdy wrzucę jedynkę i ruszę to ujade z 10 metrów i gaśnie. Wtedy ma problem z odpaleniem i trzeba dłużej kręcić (z 10 sekund?) aby odpalił. To jest tak że w ogóle nie łapie i dopiero odpala nagle. Wtedy już po takiej akcji samochod śmiga, nie gaśnie nic mi się nie dzieje i odpala także normlanie. Dopiero się to powtarza gdy samochód całkowicie będzie znów zimny. Dzieje się tak tylko jednorazowo, że jak już odpalę po zgaszeniu to śmiga.

Raz chciałem sprawdzić czy jak może na postoju się nagrzeje to też zgaśnie czy nie i zostawiłem go na 20 minut? Wróciłem ale także zgasł. Raz rano gdy odpaliłem to zaczął mi się dusić lekko i dałem gazu i wszystko już było ok - bez zgaśnięcia ale to jednorazowo tak. W 90% przypadków to jest tak że odpalę ruszam i wtedy zgasnie. Kręcenie z 10 sec, odpali i śmiga.

Jakieś pomysły? Bo był w warsztacie ale rozkładają ręce, nie mają pomysłów.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Gaśnie na zimnym silniku gdy ruszam

Post autor: L3x »

Jakiekolwiek błędy zapisują się? Jakąś diagnostykę robiłeś?
Tyoka5
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2020, o 11:26
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Gaśnie na zimnym silniku gdy ruszam

Post autor: Tyoka5 »

Zero błędów niestety
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości