[IS 220] Usterki w IS 220d

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [is220d] Usterki w IS 220d

Post autor: doOh »

Wypluwanie plynu przez korek jest typowym objawem uszkodzenia uszczelki pod glowica.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is220d] Usterki w IS 220d

Post autor: maxkow »

doOh pisze:Wypluwanie plynu przez korek jest typowym objawem uszkodzenia uszczelki pod glowica.
Teoretycznie masz racje , ale koszt naprawy uszczelki pod głowica jest dosyc wysoki wiec warto sprawdzic termostat i inne drobiazgi zanim zaczniemy wymieniac uszczelke pod głowica.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
czak
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:20
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: W-wa Ochota
Kontakt:

Re: [is220d] Usterki w IS 220d

Post autor: czak »

doOh pisze:Wypluwanie plynu przez korek jest typowym objawem uszkodzenia uszczelki pod glowica.
Potwierdzam, bo przerabiałem w Jeepie. Pamiętam, że oprócz wypluwania płynu jest jeszcze kilka objawów padniętej uszczelki:
- biały, gęsty dym z rury wydechowej
- olej na bagnecie koloru kawa z mlekiem
- brak ogrzewania w kabinie
- nierówna praca silnika

Nie musisz mieć wszystkich na raz, bo póki co mogła się tylko lekko "przegwizdać". Tak czy siak lepiej to ogarnąć, bo jak pęknie głowica, to będzie drożej. A sposób, żeby to sprawdzić jest tylko jeden, podjechać do jakiegoś warsztatu, gdzie sprawdzą ciśnienie na cylindrach. Jak na którymś odbiega od normy to uszczelka - proste.

Jak nie, to możesz mieć jeszcze zapaćkaną chłodnicę. Są magicy, którzy to czyszczą "sprężynką" za jakieś 100 zeta chyba.

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że jakby termostat padł, to byłby ciągle otwarty albo zamknięty- więc auto powinno się grzać jak cholera, albo w ogóle nie łapać temperatury.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: janasek »

Albo termostat jest jeszcze po prostu niedomknięty i na pół gwizdka jest otwarty duży obieg. Momim skromnym zdaniem uszczelka w tak młodym modelu... byłoby to co najmniej dziwne. Ja na razie tego bym nie obstawiał. A w ogóle po podłączeniu pod kompa w ogóle coś wyrzuca?

Też słyszałem o "czyszczeniu" chłodnicy ale jakoś nie do końca w to wierzę. Jeżeli chłodnica jest stara/albo ma gdzieś wadę materiałową to po prostu podczas czyszczenia może ją szlag trafić, jak jest potrzeba to bym od razu ją wymieniał na nową.
Ostatnio zmieniony 7 gru 2010, o 11:55 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
czak
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:20
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: W-wa Ochota
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: czak »

janasek pisze:Momim skromnym zdaniem uszczelka w tk młodym modelu... byłoby to co najmniej dziwnie. Ja na razie tego bym nie obstawiał.
Zależy też ile ten młody model ma nabite kilometrów. Ja niestety wiem jedno, jeździłem z taką uszczelką przez dwa tygodnie szukając innej przyczyny - sprawdzałem wtryskiwacze, nagrzewnicę, termostat, chłodnicę i jak nagle pizdnęło to było po silniku.

Ale, miejmy nadzieję, że tu jest inaczej i po prostu korek od zbiorniczka jest dziurawy, bo i tak może być.
tommy76
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 9 lis 2010, o 11:26
Model Lexusa: IS220D
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: tommy76 »

dzięki za propozycje - posprawdzam co mogę samemu a z resztą do warsztatu.
najgorsze jest to że już jeden mechanik mi wspomniał o tej uszczelce z prawdopodobieństwem 95%. :(
czy termostat? on raczej działa. jak doleję płynu grzeje od razu. jak płyn już mocno spadnie - grzeje przy wyższych prędkościach.
posprawdzam jeszte te korki. zresztą będę niedługo w wawie to może podjadę pod ten warsztat Osiedle 2. Na innym wątku był on polecany. zobaczymy co tam powiedzą.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: janasek »

A może z taką usterką podjecahć do ASO? Bądz co bądz oni znają najlepiej Lexy, mają narzędzia, testery i procedury naprawcze dedykowane konkretnie pod Twój model, czego raczej w nieautoryzowannych warsztatach nie ma. Lepieje zaliczyc ASO i zrobic raz a porządnie niż jeździć po różnych warsztata i słyszeć ciągle inną opinię. Chyba że sobie poradzą gdzieś indziej, ale jak widzę to jest raczej trudny problem...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
casej
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 23 gru 2010, o 23:51
Model Lexusa: oby kiedyś is220d :)
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: casej »

witam wszystkich :)
czytam temat bo zamierzam w przyszłości kupić 220d :D a tu same negatywne opinie :( ciężko mi uwieżyć że jest aż tak źle z tym 2.2 dieselkiem, jakoś mi się to nie widzi :/ diselek jak diselek ma swoje wday ale żeby aż tak wadliwy był ?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: tomekb »

casej nie poprost trzeba o diesla inaczej dbac jak o benzynke i najlepiej miec takie auto z pewnego zrodla i mysle ze bedzie oki. A usterki zdarzaja sie w kazdym nowywszym aucie. Mysle ze tak jak napisales nie ma co diesla przekreslac. Mysle ze mocno wadliwy ine jest przynajmniej w lexusie. Jeździ tych aut duzo a na forum jets tylko kilka. Jesli chodzi o isa to w 2. gen najwiecej sprzedano diesli
casej
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 23 gru 2010, o 23:51
Model Lexusa: oby kiedyś is220d :)
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: casej »

sam teraz jeżdze dislem co prawda starej generacji :) vectra a 1.7 isuzu o mocy 82 kucyków :D (oczywiście fabrycznie bo teraz dołożyłem zawór i ciśnienie z fabrycznego 0.7 bara mam 1.6bara i kucyków ze 110 :D, ojciec mam mazde 6 też diselka i nigdy nie nażekaliśmy na diselki :) spalanie będzie zawsze mniejsze nż w benzynce a osiągi nie gorsze :) is250 wcale nie robi szłu z osiągami wdług mnie :) porównywalne z is220d jak nie diselek ma lepsze ale to jeszcze sprawdze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości