[IS 220] Usterki w IS 220d

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: q3_ »

Witam,
Powiem tak: Poszła uszczelka pod głowicą. I nie jest to tak, że słyszałem albo ktoś mi mówił, tylko poszła w moim IS220D, a objawy miałem podobne. Przy przebiegu 121 tys km dostałem w ASO propozycję wymiany uszczelki i paru innych "drobiazgów". Postawiłem samochód do ASO i stał tam 2 tygodnie. Zrobiony został "remont silnika". Poza uszczelką wymiana: głowicy, tłoków, pierścieni i jeszcze paru innych elementów. Jak się okazuje (i któryś z przedmówców zaznaczył) to standardowa wada tych silników. Mimo, że samochód mam po gwarancji zostało to zrobione w ramach gwarancyjnych. Co ciekawe, po remoncie pali mi mniej paliwa i to sporo mniej bo średnio prawie litr na 100 km.
Inne usterki, które miałem: padła żarówka (ksenon) - wymieniony komplet na gwarancji, ociera mi wycieraczka o podszybie (tak się chyba nazywa to z tworzywa). Nie przeszkadza w działaniu, ale w wycieraczce coraz głębszy rowek się robi. Już raz mi to wymieniali ale powtarza się - niedługo znowu z tym uderzę do ASO. Niby pierdoła ale obawiam się, że przez to tarcie mocniej obciążony jest silniczek od wycieraczek i w końcu padnie. Poza tym nic. Wszystko chodzi jak burza.
kamilmx88
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:13
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: kamilmx88 »

Witam. Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie zmartwiłeś. Powiedz prosze jakie miałeś objawy jeśli pamiętasz , Jaki kod błędu ? U mnie diagnoza padła na zawór SCV na pompie wtryskowej. Koszt nie jest jakiś strasznie duży wiec chyba spróbuje.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: q3_ »

Z zewnątrz oraz podczas eksploatacji nie działo się nic nadzwyczajnego. Wszystko normalnie - żadnych informacji w postaci świecących ostrzeżeń czy napisów typu "check engine". Ale płynu chłodzącego w zbiorniczku ubywało. Pojawiły się na silniku ślady jakby się coś wylało i wyschło - prawdopodobnie to ten płyn który pewnie przy większych obciążeniach jakimś cudownym sposobem wydostawał się z obiegu. Ale którędy - nie zgłębiłem. Po konsultacji w ASO podczas przeglądu padła diagnoza. Aż mnie ścięło wtedy bo gość od razu stwierdził, że zazwyczaj w tych przypadkach jest też głowica do wymiany bo coś tam ... (nie znam się na tym kompletnie). Nie mniej jak już wspomniałem zrobili w ramach gwarancji i chwała za to Lexusowi :D . Przy okazji koleś w serwisie stwierdził, że mogę z tym jeździć jeszcze sporo bez problemu ale prędzej czy później i tak to trzeba zrobić - więc dałem od razu do zrobienia :) .
Jeszcze dodam, że przy okazji rozmawiałem na temat różnych akcji serwisowych i między innymi przy jakiejś okazji była akcja wymiany czegoś związanego z wtryskiem. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale może zbyt szybko zawyrokowałem uszczelkę, i u Ciebie właśnie jest to coś. Spróbuj popytać w ASO może należy Ci się jakaś wymiana w ramach akcji serwisowej ;) . Byłoby niewątpliwie taniej :D
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Mariano »

kamilmx88 pisze:Witam wszytskich,
Od jakiś pół roku mam IS220d 2006 rok. Obecnie mam problem z silnikiem... Zapalają się 3 kontrolki check , TRC i VSC czyli standard jak w toyocie.
Komputer wyrzuca błąd P0093 czyli nieszczelność w układzie paliwowym. Macie jakies pomysły na to , może ktoś juz miał podobnie?
Jeden z mechaników wskazywał na jakiś zawór na pompie wtryskowej że się zawiesza i przez to te aukcje. Samochód po zapaleniu się tych błędów jedzie przez jakis czas a potem staje i trzeba restart. Ewentualnie jaki serwis polecacie w Warszawie lub okolicach?
jeżeli chodzi o P0093 toogólny błąd układu paliwowego - spadek ciśnienia - błąd ciężki do zdiagnozowania mianowicie może to byc jak piszesz zawór na pompie; czujnik na listwie; filtr paliwa (to radze sprawdzic na poczatek albo wymienić albo puścić zupe bez filtra w zależności w jakim natezeniu problem wystepuje)a nawet w ostateczności wtryskiwacze
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
kamilmx88
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:13
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: kamilmx88 »

Dzięki koledzy na odpowedź. U mnie narazie naszczeście nic z płynem chłodniczym się nie dzieje. Filtr paliwa ostatnio zmieniałem więc to nie to (chociaż był troche czarny) . Dziś albo jutro bede miał zmieniany ten zawór SCV na pompie. Dam znać czy to pomogło.
Awatar użytkownika
Artur66
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2011, o 09:46
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Artur66 »

do q3 - to co się wylało i wyschło to płyn, a nic cudownego w tym nie ma bo jak padła uszczelka to ciśnienie z tłoka (ów) szło do układu chłodzenia a płyn wylewał się przewodem rozprężającym z boku korka w zbiorniczku. Łatwo to sprawdzić gdy na zimnym silniku potrzymasz go trochę na wyższych obrotach (od 2 do 3 tys) i płyn zacznie się jak gdyby "gotować" pomimo niskiej temperatury. W ASO wymianę uszczelki wraz z głowicą robią nieodpłatnie nawet po gwarancji i w autach z indywidualnego importu ale tylko do przebiegu 180 tys km. Później koszt przekracza 10 tys zł. Przerabiałem temat, niestety mój miał 200 tys więc kupiłem drugi słupek, przerzuciłem graty i na razie jest ok.

kamilmx88 - W-wa ul. Osiedle 2 - nie znam mądrzejszego człowieka na Lexusa. Na początku Cię wyśmieje że kupiłeś diesla ale zakładam się o duuuży browar że w ciągu 24h będziesz latał swoim IS-em jak nowo narodzonym.
kamilmx88
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:13
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: kamilmx88 »

Witam
Uporałem się ze świecącymi kontrolkami . Jednak przyczyna były 3 padniete wtryskiwacze... wyszło to na testerze po wyjęciu ich (30 min roboty).
Kupiłem używane po małym przebiegu, na testerze wyszły że są OK. Auto chodzi juz normalnie , nie zapalają się żadne kontrolki. Jednakże moim zdaniem nadal nie jeździ tak jak powinni , jest dosyć mułowaty. EGR już czyściłem, nie był mocno zabrudzony. Powyżej 100 nawet nieźle się zbiera ale do 100 słabo - g-techem wychodzi jakieś 9.8 sek.
W wolnym czasie pojade na hamownie i na test filtra DPF , może to on jest przypchany. Chciałbym dodać , że auto wogóle nie kopci, ani razu nie widziałem żeby coś zakopcił więc nie wiem czy włącza się procedura wypalania.
dzięki za odpowiedź.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: q3_ »

Artur66 pisze:do q3 - to co się wylało i wyschło to płyn, a nic cudownego w tym nie ma bo jak padła uszczelka to ciśnienie z tłoka (ów) szło do układu chłodzenia a płyn wylewał się przewodem rozprężającym z boku korka w zbiorniczku. ...
OK, wierzę Ci na słowo ;)
Arikos83
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2011, o 20:18
Model Lexusa: is
Skąd:: kato
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Arikos83 »

hmm powiem ze bardzo lubie mojego Lexusa. Kupilem praktycznie nowy, jezdze przyslowiowo do kosciola i na zakupy. mieszkam za granica i 2 razy bilem do domu moja furka. Auto obecnie ma prawie 6 lat i 45k (30 moich) na zegarku. (mam tez benzyne 1.1 206...gdzie sie wszystko psuje, ale nie kosztuje tyle co wlexie)....Z tego co slyszalem powinno sie czekac zanim sie wylaczy silnik, wiec czekam.... w kazdym swoim aucie uzywalem wszystkich koni...wiec moze nie czesto nim jezdze ale na pewno nie zamulam. usterki...hmmm pompa wodna zaczela cieknac odziwo zaraz po gwarancji. Teraz xenon polecial, niezle jak 1 na prawie 6 lat, bylem teraz na serwisie i podobno olej zaczyna z kas leciec...lol przed serwisem mial strasznego mula na starcie teraz sie troche polepszylo, ale swietnie nie jest, jak sie rozgrzeje to wszystko gra,tarcze i klocki wymienialem z pol roku temu. Powiem szczeze ze byl to moj pierwszy i ostatni diesel, jak na przebieg sporo mnie spotkalo...kolega ma diesla i sobie nie chwali i ja nie chwalilem....wiec juz za 3 dni jade po odbior mojego is 250f sport. Czyli wracam do benzynki.
nismo
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2011, o 10:49
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: nismo »

Artur66 pisze:do q3 - to co się wylało i wyschło to płyn, a nic cudownego w tym nie ma bo jak padła uszczelka to ciśnienie z tłoka (ów) szło do układu chłodzenia a płyn wylewał się przewodem rozprężającym z boku korka w zbiorniczku. Łatwo to sprawdzić gdy na zimnym silniku potrzymasz go trochę na wyższych obrotach (od 2 do 3 tys) i płyn zacznie się jak gdyby "gotować" pomimo niskiej temperatury. W ASO wymianę uszczelki wraz z głowicą robią nieodpłatnie nawet po gwarancji i w autach z indywidualnego importu ale tylko do przebiegu 180 tys km. Później koszt przekracza 10 tys zł. Przerabiałem temat, niestety mój miał 200 tys więc kupiłem drugi słupek, przerzuciłem graty i na razie jest ok.

kamilmx88 - W-wa ul. Osiedle 2 - nie znam mądrzejszego człowieka na Lexusa. Na początku Cię wyśmieje że kupiłeś diesla ale zakładam się o duuuży browar że w ciągu 24h będziesz latał swoim IS-em jak nowo narodzonym.
Miałem dokładnie te same objawy. Diagnoza taka jak w Twoim opisie. Serwis Lexus Katowice spisał się na medal. Wszystko wymienione w ramach gwarancji a samochód oczywiście jest już dawno po okresie gwarancyjnym.
Pozdrawiam,
nismo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości