[IS 220] Usterki w IS 220d

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: janasek »

Co do usterek, które znam w modelu z silnikiem diesla:

Lubią padać wtryski - przebieg czasami nawet już po 60-70 tyś. Są to chyba wtryski Denso przy czym zazwczyczaj pada jeden, a wymiana w ASO jest niezwykle kosztowana. Z tego co wiem ok 3500 zł. Ale jeżeli masz samochód z ASO PL to nawet po gwarancji jest możzlwiości załatwienia takiego za darmo od Denso Polska w "ramach dobrej woli producenta". Takie rzeczy robili doradcy serwisowi w ASO w Poznaniu jeszcze w Toyocie.

Turbiny- czasami niedomagają - brak mocy. Albo zawiesza sie zaworek, którego nie można wymienić (trzeba cała turbinę) albo zaczyna puszczać olej ale to przy większych przebiegach (tzn ok 150 tyś). Regenracja - słaba sprawa - nie słyszałem żęby się ktoś odważył regenerować turbinę Toyoty.

Ksenony - poadają żarówki - koszt jednej w ASO ok 800 zł. (cena sprzed jakiegoś czasu - pewnie teraz jest więcej, chyba że mają jakieś zamienniki). Również padają czasami mechanizmy samopoziomowania reflektorów. Koszt w ASO 1500 zł

Skrzynie biegów - nie są przystosowane do przenoszenia tak dużego momentu obrotowego. Słychać hałasy ze skrzyni, mielą łożyska. Nie znam kosztów naprawy ale z pewnością są wysokie.

Tyle wiem, jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę.

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: klexus »

tragedia:( nic dodać nic ująć, niestety takie czasy ze poczciwy diesel 1,9 tdi juz nie powróci, teraz robia dziadostwo czy to VW, czy Mercedes francuskie wszystkie diesle sa do niczego. Lepeij kupić benzynke i zagazować
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: luxus »

albo HYBRYDĘ :)
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: Ralfx »

Najlepsze diesle to nie jakieś tam 1,9TDi (kolega po 70k wymienił turbo, nie mówiąc o innych problemach) tylko diesle bez turbo od Mercedesa które robiły po 2 mln km

Co do usterek w is220d to są w sumie normalne dla wszelkich diesli
Co do Xenonów to chyba przypadłośc nie tlyko Diesla ? :) Chyba że auto sie dowiedziało że ma wysokopręzny pod maską i popełnia sepuku :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: klexus »

Ralfx pisze:Najlepsze diesle to nie jakieś tam 1,9TDi (kolega po 70k wymienił turbo, nie mówiąc o innych problemach) :D
a w czym to i kiedy takie rzeczy sie działy?? ja mam nalatane w T4 1,9TD 270tyś olej półsyntetyk auto lata jak szalone,
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: janasek »

Jeśli chodzi o ksenon to racja że rownież w benzynkach padają żarówki :) .

Najlepsze diesle to mimo wszystko z koncernu VW, najtrwalsze, ale nie grzeszą kulturą pracy silnika.
Ale w sumie to macie rację, prędzej czy później takie usterki dotykają każdego diesla, niektóre wcześniej jak Toyote czy Lexa np. turbo przy 70 k czy pózniej (diesel 2.2 w Accordzie na jednym turbo zrobisz nawet 250k). Znam takie przypadki z doświadczenia bo pracowałem kiedyś w serwisie Hondy :)

Pozdro
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, o 16:58 przez janasek, łącznie zmieniany 2 razy.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: Ralfx »

klexus pisze:
Ralfx pisze:Najlepsze diesle to nie jakieś tam 1,9TDi (kolega po 70k wymienił turbo, nie mówiąc o innych problemach) :D
a w czym to i kiedy takie rzeczy sie działy?? ja mam nalatane w T4 1,9TD 270tyś olej półsyntetyk auto lata jak szalone,
Skoda SuperB 2006r 1,9TDi 130KM. Znajomy co ma Golfa z 1,9 też powiedział że więcej nie kupi. Ciągle coś robi. Pewny silnik to jest beznynowy Toyoty :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Usterki w IS 220d

Post autor: janasek »

Masz racje Ralfx, zależy jak kto rafił. U mnie w chacie też trafił się pechowy Passat 2006 rok: 103 tys przebiegu i wtrysk do wymiany (ok 3000 zł w serwisie). Zamieników brak, ewentulanie można kupić dokładnie to samo o kilka stów taniej w hurtowni.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is220d] Usterki w IS 220d

Post autor: LinkPL »

Mi się wydaje, że tu nie chodzi o to że nowe Is-y się psują, chodzi o to że ogólnie nowe diesle są już za bardzo skomplikowane i posiadają dużo newralgicznych punktów.

Chciałbym aby powstał jeszcze nowy samochód od Lexusa w którym będzie:
Normalny duży diesel na pompie wtryskowej, lub duża benzyna
W środku będą pokrętła do radia i nawiewu,
Regulacja kierownicy, wspomaganie,
Elektryka w szybach i fotelach. A i jeszcze zielony zegarek i stacyjka na normalny kluczyk. I nic %^&*... ale to nic więcej. Żadnego badziewia w stylu nawigacja, żadnych mega systemów wspomagania kierowcy, żadnych komputerów pokładowych, żadnych święcących się bzdur, żadnych kamer cofania i innych beznadziejnych wynalazków ...


Ot taki samochód - wsiadasz .... zapalasz i jedziesz ... Jak w starym mercedesie beczce ;)


#Do: JANASEK To może napisz coś o nowym dieslu Vaga 2.0 tdi ten 140 konny ;) tylko kup sobie go najpierw i pojeździj trochę ... Miałem trzyletni Passat - chłodnica tak się rozszczelniła, że lała jak sito. A silnik przy 200 tyś był do wyrzucenia ... bo blok coś tam się %^&*... i jakieś mikro pęknięcia ... Co to za szajs
How far We can go ...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is220d] Usterki w IS 220d

Post autor: tomekb »

Ja sie nie wypowiem moj jedyny w zyciu turbodiesel to golf mk3 1,9 TDI 90KM chyba z jednym z najzywotniejszych silnikow grupy VW lata jak na 90koni przystalo a przebieg to tylko on sam wuie ile ma bo nie wuwieze w 220000 w aucie 14lteniem z silnikiem tdi najwazniejsze ze klime ma hehe jeszcze mialelm kiedys okazje jezdzic w124 136konnym 3.0 diesel w automacie ale jaka tam oszczednosc palil prawie tyle ropy co 120konna benzyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości