[is220]Filtr cząstek stałych

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
sircane
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2011, o 23:23
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: sircane »

Witam.
Miałem podobny problem. Podzwoniłem, poszukałem i zrobiłem tak. Odłączyłem akumulator na krótką chwilę w wyniku czego skasował się błąd i silnik zaczął normalnie pracować (nie w trybie serwisowym) pojechałem na trasę i jechałem 20 minut na 3200 obrotów bodajże na 4 biegu. Mija miesiąc i nic się nie dzieje. Jak coś się wydarzy to napiszę. Jedyny minus to skasowanie ustawień pamięci, foteli, zegarów, szyby trzeba ustawiać bo nie działają tak jak poprzednio itp. Samochód ma ok. 150k km
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: kris80 »

Ja też miałem podobną sytuacje podczas jazdy po autostradzie (gdy zjechałem na postój zapaliły się wspomniane kontrolki). Poczekałem dwie minuty, zgasiłem silnik i jak wróciłem to po odpaleniu kontrolki dalej świeciły. Od Polskiej granicy wracałem na trzecim biegu 3000 obrotów - nie było żadnej różnicy w mocy auta. Następnego dnia rano kontrolki nadal świeciły. Po południu zgasły:). Od tamtej pory spokój. Po lekturze postów na forum postanowiłem przeczyścić filtr EGR. Jedyne co zauważyłem to fakt, że podczas jazdy czasami pojawia się z wydechu biały dym na ok 20 sek- jak mniemam wypalanie filtra:). Mam nadzieję ze jeszcze na nim pojeżdżę.
Auto ma przejechane ok 150000.
Awatar użytkownika
kikac
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2015, o 09:07
Model Lexusa: IS220D
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: kikac »

witam
Ja w swoim wymieniłem filtr DPF przy przebiegu około 205 tys. km., objawy tak jak każdy pisze biały dym.
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: przemobed »

Apropo filtra czastek stalych:
https://www.youtube.com/watch?v=ZjT8EVkHxdc

Frustracja hehe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość