brak mocy do 2000obr/min

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
PawciuMarki
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2014, o 17:53
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Marki
Kontakt:

brak mocy do 2000obr/min

Post autor: PawciuMarki »

witam
mam problem z moim lexem.
jest to model is220d z 2009r w f pakiecie.
samochód został zakupiony jako uszkodzony,rozbity, został naprawiony i jeżdzi ale jest problem.
samochód do 2000obr/min nie chce jechać, to znaczy jedzie ale brak mu mocy.
po osiągnieciu przez silnik 2000 dostaje kopa, nagłego przyrostu mocy, az wciska w sidzenie.
dzieje sie tak na kazdym biegu.
np. podczas jazdy trzeba przeciagac silnik na obrotach aby samochód jechał.
silnik na postoju normalnie się wkręca, brak jakich kolwiek komunikatów kontrolek itp.
proszę o porady.
dominos87
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2014, o 00:10
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Taunton UK
Kontakt:

Re: brak mocy do 2000obr/min

Post autor: dominos87 »

Witam odnośnie problemu wyżej opisanego chciałbym dodać moja diagnozę jeśli ktoś jeszcze sie spktkał z podobnym zachowaniem silnika lexusa is220d 2007 a więc tak posiadam go od ponad dwóch miesięcy przebieg 200k od samego początku zaóważyłem żcoś nie tak ze skrzynia manualna lub ze sprzęgłem przy wciskaniu trochę skrzypi a przy zmianie biegów chrupie czy jest to normalne w tym modelu??co do braku mocy to mam podobnie wolny start zmiana biegów i dopiero przy 2000obr/min gdy turbo odpala przyśpiesza gwałtownie czy ma to coś wspólnego z filtrem czasteczkowym może być zapchany??dodam jeszcze że podłączyłem program torque który nie wykazał żadnych błedów ale gdy robilem test results to wyskoczyło że egr coś nie tak pracuje no i czujnik o2 band 4 sensor 4 też coś wykrył do tego Co2-- 400-660g/km zaraz zapodam screenshoot i nie wiem czy mam sie tym sugerować może ktoś ma większe doświadczenie proszę o info.
screenshoot z torque
screenshoot z torque
Pozdrawiam
Załączniki
Zrobione po przejechaniu ok 170km,zdjęcie aktualnie na biegu jałowym.
Zrobione po przejechaniu ok 170km,zdjęcie aktualnie na biegu jałowym.
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: brak mocy do 2000obr/min

Post autor: lexrwd »

powiem tak: na 99% to dość mocno zapchany DPF ( ale jeszcze nie na tyle aby wejść w tryb awaryjny ).Efekt jest taki, że np. jadąc na 1 czy 2 biegu przy 1200 obr/min trzymamy pedał gazu, auto ledwo przyspiesza, a przy 2000 obrotów nagle ma mocny przyrost mocy (aż za mocny) co uniemożliwia płynną jazdę. Ten silnik sam w sobie nie ma zbyt mocnego "dołu", ale normalnie ( nie mega gwałtownie) z czystym DPF przyspiesza płynnie od 1500 obrotów. Polecam http://www.zmienolej.pl/oferta/dodatki- ... 0ml-detail To + 100 km po autostradzie powinno rozwiązać problem. W każdym razie, u mnie rozwiązało.
dominos87
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2014, o 00:10
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Taunton UK
Kontakt:

Re: brak mocy do 2000obr/min

Post autor: dominos87 »

Witam dzięki za odpowiedz postaram się zakupić ten środek i zobaczymy jaki będzie efekt wszystko opiszę po przeprowadzonej probie.Pozdrawiam
dominos87
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2014, o 00:10
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Taunton UK
Kontakt:

Re: brak mocy do 2000obr/min

Post autor: dominos87 »

:hobby: :hobby: :hobby: Witam uporałem się jak narazie z problemem dynamiki i VSC check, do 2000obr/min po usunięciu filtra DPF i wstawienie emulatora autko powróciło do życia i prowadzi się dużo lepiej:))Mechanik który usuwał i montował emulator miał sporo problemów z podłączeniem ale uporał się po tygodniu...Wszystkie wypalania i środki to krótkotrwały efekt.Liczyłem że uda sięzrobić remap ale do mojej wersji z 2007r kosztowało by OK 550funtów a tak wydałem 350funtów.W najbliższym czasie planuje zablokować EGR czyli zrobić bypass jak jest pokazane na tym filmiku
czy robił już ktoścoś podobnego jeśli tak to proszę o poradę czy wyskoczy błąd i efekty w postaci mocy i spalania dodam jeszcze diagram ECU i całego systemu DENSO

Mam nadzieje że moje porady się przydadzą innym pozdrawiam
Załączniki
avensis2.0cr-servmanual.pdf
2.2 2AD-FHV i 4GR-FSE
(1.09 MiB) Pobrany 5575 razy
numerator
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 10:29
Model Lexusa: is220
Skąd:: zagłębie
Kontakt:

Re: brak mocy do 2000obr/min

Post autor: numerator »

chodzi mi po głowie takie takie ale w trochę w estetyczniejszym wykonaniu.Po zaślepieniu EGRa błędu nie wywaliło mniej pali i jest bardziej żwawy więc na 90% nie powinno się tu również nic złego stać.Zawsze można wrócić do poprzedniego stanu, bo nie jest to zmiana nieodwracalna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości