gs300 2009 - problem z temp. nawiewu tył

Problemy, porady, sugestie.
ODPOWIEDZ
map8
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 21:17
Model Lexusa: GS300 2009
Skąd:: W-wa
Kontakt:

gs300 2009 - problem z temp. nawiewu tył

Post autor: map8 »

Witam,
Mam oto taki niecodzienny problem. Otóż, w upalny dzień klima działa OK. Z przodu leci zimne i z tyłu też. Z tym, że z tyłu jakby odrobinę mniej zimne.
Natomiast przy temperaturach ok. 20 st., kiedy trzeba włączyć klimę, bo duszono w środku, z tyłu potrafi lecieć ciepłe powietrze. Dokładnie wygląda to tak. Ustawiam na 22 C i na początku z tyłu leci zimne, po pewnym czasie ciepłe. Ustawiam na 20 - z przodu bardzo zimne, z tyłu zimne, ale mniej niż z przodu. Ustawiam na 24 - z przodu zimne, z tyłu ciepłe. Zmniejszam na 22, wszędzie zimne, ale po pewnym czasie ciepłe z tyłu. Mam wrażenie, że jak temperatura we wnętrzu zbliża się do tej zadanej, to tył szybciej wchodzi na ogrzewanie niż przód. Generalnie to oczekiwałbym, że z przodu i z tyłu leci takie samo powietrze przy zadanej w klimatroniku temperaturze. A nie z przodu zimne, a z tyłu ogrzewanie.

Chyba, że ten typ tak ma.
Jest to wersja z DUAL i tylko pasażer z przodu może regulować sobie oddzielnie temperaturę. Jak rozumiem temperatura tyłu jest podpięta pod temperaturę kierowcy. Zmieniałem temperaturę pasażera i bez wpływu na tył (żadną ze stron). Z mojego dochodzenia wynika, że samochód ma jeden termistor temp. wnętrza poniżej stacyjki.

Jest to szczególnie mało sympatyczne, gdy słońce świeci od tyłu, mi jako kierowcy jest zimno, więc podnoszę temperaturę, a z tyłu leci ciepłe. Dzieje się tak niezależnie czy tryb auto czy ręcznie ustawię nawiew. Poza tym gdy wnętrze nie jest nagrzane, to i przy 20 st. na klimatorniku i włączonej klimie potrafi lecieć zimne z przodu i ciepłe z tyłu. Bez włączonej klimy ta różnica przód tył też występuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości