Lexusy z USA rozpoznawanie zajęcia fotela pasażera

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Lexusy z USA rozpoznawanie zajęcia fotela pasażera

Post autor: Fifkers »

Czy ktoś się orientuje na jakiej zasadzie lexusy z USA rozpoznają obecność pasażera na przednim fotelu? W samochodach na rynek europejski mamy w siedzisku fotela specjalną matę/ czujnik, która rozpoznaje, że ktoś siedzi na fotelu i system airbag u pasażera aktywuje się i zadziała w razie wypadku.
W USA jest inaczej, ale dokładnie nie wiem jak to działa. Chyba nie ma maty w siedzisku. Jest za to jakiś czujnik(?) w szynie fotela, czego nie ma w wersji EU.
W swoim lexusie z 2013r wymieniłem fotele na europejskie i w europejskim fotelu pasażera musiałem wymienić szyny na amerykańskie, bo jedna wtyczka nie pasowała. Jeżdżę tak już miesiąc i wydawało mi się, że wszystko działa, ale dziś jadąc z pasażerem zauważyłem, że na radiu świeci się cały czas "passenger airbag off" tak jakby samochód nie widział, że na fotelu siedzi pasażer. Uprzedzając pytania- wersja USA nie ma wyłącznika poduszki pasażera z boku deski rozdzielczej, więc nie jest ona wyłączona.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Lexusy z USA rozpoznawanie zajęcia fotela pasażera

Post autor: kliMati »

z tego co czytałem, to amerykańska wersja ma czujnik w siedzisku, jest też czujnik wyciągnięcia pasa i dopiero dane z tych dwóch czujników mogą lub nie aktywować poduszkę.Ta niepasująca wtyczka może być odpowiedzią. A jak z poduszką kierowcy?
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Lexusy z USA rozpoznawanie zajęcia fotela pasażera

Post autor: thrix »

W moich lexach jest detekcja po wadze "czlowieka" lub "rzeczy" na fotelu. Czasem pudlo z 20kg nie uruchamia,a juz 40 kg uruchamia.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexusy z USA rozpoznawanie zajęcia fotela pasażera

Post autor: Fifkers »

Kilka lat temu miałem mazdę z 2006r. z USA i wymieniałem fotele na skórzane europejskie. I tam pod fotelem oprócz żołtego przewodu poduszki był tylko przewód od tego czujnika (?) w szynie fotela podczas gdy w europejskim fotelu był przewód od maty/czujnika w siedzisku. Wtedy podmieniłem szyny i wszystko było ok, dlatego myślałem, że ten czujnik w szynie robi to samo co europejski w macie siedziska.
HelenCohen68
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2021, o 16:23
Model Lexusa: CT
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexusy z USA rozpoznawanie zajęcia fotela pasażera

Post autor: HelenCohen68 »

Dobrze, że tu trafiłem na takie ciekawe informacje. Nie sądziłem, że są nawet takie różnice w autach w sumie zaprojektowanych na Amerykę. Jestem ciekaw jednego - dlaczego wymieniacie fotele na europejskie? Są pod jakimś względem lepsze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości