GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Chief1902 »

Witam serdecznie,
niedawno zgasło mi lewe światło mijania, myślałem że to żarówka więc kupiłem pakiet:
https://allegro.pl/oferta/osram-d4s-nig ... 1262223508
niestety po wymianie dalej nie świeciła. Okazało się że bezpiecznik 15A spalony. Wymieniłem, zaświeciłem lampy - pyk - spalony.
Ponieważ w kloszu nazbierała się para pomyśłałem że znowu przetwornicę szlag trafił, kupiłem drugą (używkę), wymieniłem, nowy bezpiecznik, zapalam - pyk - spalony.
Na tym etapie kończą się moje pomysły co do prostego szukania przyczyny. Najpewniej żeby wyeliminować fakt że obie przetwornice są uwalone powienien wsadzić tę używkę w drugi klosz i sprawdzić ale na to nie starczyło mi czasu a teraz nie chcę na darmo zdejmować zderzaka.

Moje pytanie brzmi:
co jeszcze może być nie tak i pali bezpiecznik? Coś mogę dodatkowo sprawdzić? Patrzyłem kabel przyłączeniowy do przetwornicy (ten co wchodzi w gniazdo "+ -") wygląda zupełnie normalnie, styki były lekko przyśniedziałe to poprawiłem. Sam wtyk jest rozbieranlny toteż go rozebrałem, kabelki wyglądają na zdrowe.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Nemo 77 »

Udało Ci się rozwiązać problem?
Skoro wywala bezpiecznik to gdzieś jest zwarcie.Dobrze by było jakoś na krótko podłączyć i sprawdzić.Jeszcze tak na szybko może przekaźnik,ale wtedy i coś by z drugą stroną było nie tak :scratch:
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Chief1902 »

Nie zrobiłem jeszcze, przekaźnik przeszedł mi przez myśl ale nawet nie sprawdzałem czy jest po jednym na stronę czy jeden na oba.
Na krótko nie bardzo mam pomysł a zbyt eksperymentować też nie chcę. Chyba jednak dla pewności sprawdzę przetwornicę przekładką na drugą stronę, jak będzie ok to poszukam elektryka.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Nemo 77 »

Przekaźnik jest raczej na oba.Z podłączaniem na krótko byloby trochę zabawy więc pewnie lepiej podjechać do elektryka.Daj znać co było przyczyna to zostanie dla innych.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Thorgal1 »

przeczyściłeś styki od gniazd przetwornicy i kabla do xenona? moje były mocno skorodowane, po tym jak w lapie woda była - sama wymiana przetwornicy nic nie dała, bo syf na stykach był.
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Chief1902 »

Styki delikatnie zaśniedziałe po stronie kabla zasilającego przetwornicę, przetwornica po wymianie na początku roku i zastosowaniu twojego patentu z silicażelem wygląda nadal jak nóweczka, ta druga co teraz kupiłem jest używka i wygląda jakby wyłowiono ją z dna bałtyku ale ponoć sprawdzana że działa... Może w niedzielę jeszcze pogmeram w nim.
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: GS 450h mk3 - nie świeci lewy xenon

Post autor: Chief1902 »

Elektryk pogrzebał, stwierdził zgon poprzedniej (ledwo 10 miesięcznej) przetwornicy wsadził używkę którą kupiłem, dał gdzieś jakąś pastę bo twierdził że się grzało, pogmerał w kablach i modułach i działa. Całość z przetwornicą wyniosła mnie 800zł.

Swoją drogą jak ktoś nie żałuje na żarówki to polecam Osram Night Breaker Laser, droga oświetlona jak Yas Marina przed GP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości