Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
romus130
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2015, o 22:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: romus130 »

wiec tak łożylem spowrotem i coś tam działa to wszystko ale nie tak jak powinno opowiem co zauważyłem.
gdy pokretło to od tego gdzie ma wiać jest na auto to silniczek ok temperatury działa w lewo i prawo znaczy mechanizm w obie strony działal jeśli bym juz na innym to różnie raz w dół a raz wg. natomiast silniczek od regulacji gdzie ma wiac kresił sie tylko w jedną strone. gddy zamieniłem kostki tą do gdzie ma wiać z tą od obiegu otwartego to obieg mi sie otwózył na zewnątrz. ale gdy tylko zamieniam na porawną to wraca na obieg wewnętrzy bez rużnicy jaki obieg ustawie na panelu. dziwny strasznie misz masz sie kurde tam zrobił nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły??
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: jordi007 »

czujnik jest pod stacyjka zdejmujesz obudowepod kierownica i masz go na wierzchu taka rurka do niego dochodzim ale fak dziwne zachowanie a mysłałem ze tylko u mnie szopki sie dzieja. a do tych silniczków latwo sie dostac duzo rozkrecania
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: LEPSI RX »

Napewno wszystkie bezpieczniki sprawdziłes ?
romus130
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2015, o 22:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: romus130 »

bezpieczniki pod maską w czarnej skrzynce?? tak wszystkie chyba ze ktoś ma jakiś fajny schemat. gdzie sie znajduje bezpiecznik od sterownika klimyatyzacji /nadmuchu. do czujnika za dnia sie dobiore . i jak mam go sprawdzić czy działa??
romus130
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2015, o 22:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: romus130 »

i temat sie urwał??
romus130
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2015, o 22:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: romus130 »

Panowie!! może to być wina nie drożnego potencjometru który jest w obudowie wraz z silniczkiem ?? ten pod kołem zębatym..
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: twiti7 »

Potencjometr możesz sprawdzić miernikiem (kręcisz ramieniem i sprawdzasz czy się zmienia wartość oporu najlepiej analogowym miernikiem, u mnie winą tego że silniczek raz działał raz nie i często terkotał był zabrudzony potencjometr, ciżeko je wyczyścić bo nie da się tam dostać oska na której siedzi ramie sterujące jest zgrzana z potencjometrem chyba. Przy rozbieraniu do czyszczenia uważaj na zatrzaski sa bardzo kruche. Śruby na które to jest przykręcone mają bardzo miękkie łepki :).

Z tego co opisujesz to dziwnie się to zachowuje sprawdź czujnik temperatury o którym wspominali koledzy.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: luki90 »

a jak wam działa automatyczne przełączanie nawiewów bo mi chyba nie działa. Wszystkie pozycje działają oprócz "AUTO" stoi w miejscu czyli nawiew tylko z górnych kratek tych co dają w twarz ;)
Oczywiście nim postanowiłem napisać to rozebrałem konsole i silniczek od nawiewów, poczyściłem podgiąłem styki ale zero efektu wiec może ja nie umiem tego włączyć? :mda:
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Is 200 Nawiew ,,Obieg Ogrzewania''

Post autor: jordi007 »

Panowie ja juz sie ponad rok mecze z ogrzewaniem wymieniałem czuniki panele sterujace plukałem nagrzewnice chyba wszystko, silniczki sprawdzałem tylko w taki sposob czy sie kreca i sie kreciły ale dzisiaj znalazłem chwile czasu i jeszcze sprawdzałem raz silniki wszystkie chodza ale postanowiłem na wyczucie i przyłozyłem palucha na te oski zołte zauwazyłem ze silniczke zaczyna sie przekrecac dopiero po 24 stopniach mieczy 16-24 nie drgnie to moze by wyjasniało ze cieszko go nagrzeac i jak nastawiam na maxa to jest wrzeczywistosci nastawiony na 20-21 ale dlaczego po jakims czasie zmienia mi ze boki i szyba letnie a moze nawet zimne a nogi ciepłe. Dodam ze ustawiam nawiew szyba i nogi zadnego auto. zastanawiam sie czy nie wymienic silniczkow dwoch temp. i ustawienia klapek. czy znacie jakis sposob na sprawdzenie tych silniczków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości