Światła dzienne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: medyss »

było dobrze podłączone i nie wiem czemu się spalił - nadpalił niby jeszcze działa ale nie tak jak w opisie, z reszta ludzie już na forum narzekali na te moduły więc wcale mnie nie dziwi że się spalił. Nie wiem Czego mogłem oczekiwać po urządzeniu za 40zł...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: owczar »

Ja mam za 50zl a działa bez problemu. Ma znaczenie jak to jest podłączone. Sprzedawcy niepotrzebnie dołączają te wpinki do kabli. Powinno się to porządnie polutowac i będzie git. Sposób podłączenia tez jest istotny. Ew układzie jest sporo elektroniki i można łatwo coś popsuć.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: medyss »

no lutowałem wszystko elegancko i byłem pewny że będzie działać. Moduł sam w sobie działa tylko lekko zczarniał jeden tranzystor. Przed chwilą byłem jeszcze go sprawdzić i po podłączeniu na krótko do żarówki jednowłóknowej, zmasowaniu wszystkiego i podaniu napięcia z aku 12v od skuterka moduł odpala żarówkę......... a powinien ją włączać dopiero kiedy napięcie przekroczy 13v. Po prostu sprzedawca wysłał mi felerny towar.... Teraz zamówiłem ten http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 98925.html i daje sobie reke uciąć że będzie działać jeżeli moduł będzie w porządku bo nie ma opcji żebym się pomylił, szczególnie gdy obie lampy drogowe się świeciły i wszystko było polutowane i zakryte koszulkami termokurczliwymi. :roll:
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Rybstonik »

No i przyszedł :) moduł od Kogla. Poprosilbym tylko o wyjaśnienie (z podłączenie sobie poradze) gdzie mam przeciąć przewód zaznaczony na schemacie załączony właśnie od Kogla Obrazek

Może ktoś juz To robił i po prostu wie gdzie najlepiej go przeciąć :) ah.. Te przedlifty.. :wink:
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: medyss »

co do modułu od kogla, pewnie dziś też mi przyjdzie ale inny bo ten wysłał mi wadliwy. Skąd wziąć napięcie po przekręceniu stacyjki? Najlepiej żeby można to było znaleźć pod maską :)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, o 16:05 przez medyss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: endrju1 »

W skrzynce przed akumulatorem masz przekaźniki, jeden z nich jest do EFI. On załącza się po włożeniu kluczyka do stacyjki.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: medyss »

no i o to mi chodziło! Dzięki wielkie :piwko: Całą sprawę mam już rozkminioną w skrzynce bezpieczników :) Jakby ktoś potrzebował wskazówek co do koloru przewodów po lifcie to priv. :)

edit. Wszystko śmiga jak należy. :) Takie pytanie dla użytkujących moduł. Na ile % macie ustawioną moc? bo seryjnie jest na 30% i zdaje mi się troche za dużo, czy może się mylę?
Awatar użytkownika
Kiwi
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 9 cze 2015, o 20:53
Model Lexusa: GS300; GS430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Kiwi »

Witam. Podepnę się do tematu, ponieważ chcę założyć właśnie moduł świateł długich w GS300 z 98r. Zrobiłem pomiar przy zapalonym samochodzie i włączeniu świateł mijania (minus z aku, a druga strona światła długie i pojawiło się napięcie 13,9V). Czy to znaczy że sterowane są światła długie masą???
Dodatkowo sprawdziłem napięcie na światłach pozycyjnych i też napięcie 13,9 - czy muszę brać moduł z CAN?????

Pozdrawiam Kiwi
Obrazek
Obrazek
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: lukasz-h »

Sterowanie masą, ale jest inny problem, 12V nie jest podawane na długie zawsze, jest dodatkowy przekaźnik, który odcina napięcie od strony akumulatora i przy okazji steruje też światłami mijania. W efekcie nie możesz mieć włączonych tylko świateł długich bez mijania. Więc żeby moduł świateł dziennych działał musisz po pierwsze podać na długie stałe 12V (ominąć przekaźnik) i wtedy wpiąć się standardowo w sterowanie masą. Dla jasności w załączniku schemat instalacji.
Załączniki
hl(w_o).pdf
(27.99 KiB) Pobrany 336 razy
Awatar użytkownika
Kiwi
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 9 cze 2015, o 20:53
Model Lexusa: GS300; GS430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Kiwi »

lukasz-h pisze:Sterowanie masą, ale jest inny problem, 12V nie jest podawane na długie zawsze, jest dodatkowy przekaźnik, który odcina napięcie od strony akumulatora i przy okazji steruje też światłami mijania. W efekcie nie możesz mieć włączonych tylko świateł długich bez mijania. Więc żeby moduł świateł dziennych działał musisz po pierwsze podać na długie stałe 12V (ominąć przekaźnik) i wtedy wpiąć się standardowo w sterowanie masą. Dla jasności w załączniku schemat instalacji.
Dzięki za odpowiedź, ale widze że sam tego nie ogarnę. Wpiąć się w kable to nie problem, tylko wiedzieć które :ireful3: , a schemat to już inny poziom wyszkolenia.
Pozdrawiam Kiwi
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości