[IS200] Działanie kontroli trakcji (TRC)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Działanie kontroli trakcji (TRC)

Post autor: endrju1 »

Może na lodzie hamulce z tyłu nie mają wystarczającej skuteczności aby wyhamować koła.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Działanie kontroli trakcji (TRC)

Post autor: gmiter »

Ja ostatnio musiałem pokonać pierwszy raz w życiu mega zasnieżona trasę tylnonapędowym autem :D Na początku wyprzedzały mnie wszystkie auto poza ciężarówkami (droga z wieloma zakrętami itp). Całą droge mrugało mi że poślizg TRC - po wyłączenia TRC działo sie praktycznie to samo bo pierwszy zakręt, dupa lekko zaczęła wychodzic poza tor jazdy i włączało się TRC+VSC. Działa to wszystko zaskakująca szybko i przy sprawnym układzie wpadnięcie w poślizg jest niełatwe. Kilka razy probowałem i auto prostowało sie samo - nic nie daje wtedy wciskanie gazu czy hamulca - po prostu system robi swoje.

Moja żona bardzo dobrze jeździ (bokiem też potrafi :)) ale powiedziała że jakby nie było VSC w IS300 to na trasę w zimie nasz remontowany youngtimer - Golf2 1,6D który ma koło 50Km byłby dla niej lepszym i mniej wymagającym dupowozem.
Jak mówi - ręce jej sie pocą jak jedzie szybko po śliskiej/mokrej drodze Lexem bo ciągle mjusi być skupiona :)
xeo151
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 12 maja 2016, o 21:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: TLM
Kontakt:

Re: [IS200] Działanie kontroli trakcji (TRC)

Post autor: xeo151 »

TRC + VSC to zupełnie inny komfort jazdy. Chciałbym kiedyś dorwać ładne is300 w pełnym wypasie, ale cóż jest ich jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
bombel80
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2016, o 23:48
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Działanie kontroli trakcji (TRC)

Post autor: bombel80 »

Jakby ktoś był ciekawy jak VSC działa w IS300: https://www.youtube.com/watch?v=tqyO7EyqYgo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości