IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: adamsky73 »

Zuzinho7 pisze:interesuje mnie tyko czy przez nią będę mógł odtwarzać przez aux z Spotify muzyke ;)
AUX działa tak jak byś podpiął do telefonu słuchawki - to telefon odtwarza to co na nim wybierzesz, a cyfrowa zmieniarka robi tylko za pośrednika do wzmacniacza w radiu.
Telefonu do USB w zmieniarce nie podepniesz żeby korzystać z niego jako nośnika danych.
tomcio105 pisze:
Zuzinho7 pisze:Jaka jest jakość dźwięku po podłączeniu tej zmieniarki?
Powinna być taka jak przy normalnej zmieniarce CD.
Pomijając to że jakość jest taka jak MP3 z których będziesz odtwarzał. Wrzucisz dziadowski bitrate to i będzie badziewna jakość
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: tomcio105 »

adamsky73 pisze:
tomcio105 pisze:
Zuzinho7 pisze:Jaka jest jakość dźwięku po podłączeniu tej zmieniarki?
Powinna być taka jak przy normalnej zmieniarce CD.
Pomijając to że jakość jest taka jak MP3 z których będziesz odtwarzał. Wrzucisz dziadowski bitrate to i będzie badziewna jakość
Zgodzę się, że jakość MP3 decyduje ale miałem na myśli te solidnej jakości przy których praktycznie nie odczujesz różnicy. Wiadomo, że jak nagrasz ,,muzyke z radia dyktafonem" to solidnej MP3 z tego nie będzie ;)
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

Zmieniarka podłączona :) i powiem szczerze że gra to rewelacyjnie, tak jak pisali koledzy wyżej znaczenie ma jakość MP3 :) z telefonu faktycznie wystarczy podłączyć aux, włączyć Spotify czy z player i nacisnąć przycisk disc na radiu i gra aż miło ;)

Ja jestem mega zadowolony, zważając na to że w BMW E46 miałem oryginalne radio założone Business na głośnikach stanardowych i był "kibel" straszny tak tutaj jestem mega zadowolony z dźwięku w Lexie - można by wymagać więcej ale przecież to standardowy zestaw grający i jak dla mnie gra to świetnie na tej zmieniarce ;)

Demontaż i montaż trwał może 10 minut ;) nie ma sensu abym to opisywał itd. bo jest na youtube pełno filmików, pod spodem tylko krótka instrukcja:

1. Demontujemy półkę (nie wiem jak jest jak jest nawigacja bo jej nie mam), najlepiej kratki nawiewu nacisnąć u góry aby skierowały się ku górze i mamy jak złapać za półkę, łapiemy szarpiemy raz a porządnie i wychodzi bez problemowo, jakby nie chciała wyjść to wziąć kawałek blaszki owinąć w mokrą szmatkę i włożyć w tył za półkę i wypchnąć od siebie (mokra szmatka po to aby nie obedrzeć sobie tej gumy na około). Jak półką wyszła to idziemy dalej.

2. Będą mega widoczne 2 śruby na 6-kąt 10mm, odkręcamy grzechotką z przedłużką.

3. Następnie pod spodem gdzie są przyciski od grzania foteli wsuwany pod tą konsolę palce a kciuk zapieramy pod guzikami radia do wymiany płyt i wypychamy do siebie i elegancko bezproblemowo wyskakuje.

4. Tam najpierw układamy sobie pod jednym kątem ten panel przycisków i mamy łatwy dostęp do odkręcenia jednej śruby to samo 6-kąt 10mm, potem przestawiamy kąt odwrotnie i odkręcamy drugą śrubę.

5. Wszystko nam elegancko wychodzi - ja nie rozpinałem niczego i elegancko wyciągnąłem - widać pięknie po prawej z tył gniazdo do wpięcia w moim przypadku 5+7.

6. Wpinamy końcówkę 5+7, i wyciągamy sobie schowek - wyciąga się go naginając do siebie najpierw jeden bok, potem drugi - są tam 2 takie gumowe korki które są elastyczne i wyskakują puszczając schowek.

7. Od razu widać ewidentnie otwór którym możemy przepuścić sobie ładne kabel do zmieniarki, przeciągamy podłączamy do zmieniarki i reszta tak jak producent podaje karta SD lub USB z katalogami CD01, CD02... lub telefon przez AUX i to wszystko ;)

8. Montujemy panel w odwrotnej kolejności (rada lepiej sobie włożyć panel od góry i zacząć skręcać najpierw śruby od dołu a potem góra).

Ja wydałem ponad 200 zł na tą zmieniarkę i nie żałuję bo osobiście mi zależało na oryginalnym wyglądzie panelu i teraz i mam oryginalny panel i kompatybilność z tel :) W planie mam jeszcze tylko montaż modemu WIFI w bagażniku do zapalniczki :)

--
Pozdrawiam
Kamil
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

Damian91 pisze:Daj znać, i porób jakieś fotki przy montażu. Też masz Premium Sound? Jeśli tak to rozwiejesz moje wątpliwości co do kostki 5+7 :)
Nie, nie mam premium sound, standardowe nagłośnienie ale jak nie wiesz jakie masz wejście rozkręć panel i się dowiesz to zaledwie 5,6 minut roboty aby rozłożyć i złożyć :) Chyba że chodzi Ci o to jak to gra na Premium Sound to nie wiem nie odpowiem Ci ale wydaje mi się że rewelacyjnie będzie grać :)

Zawsze możesz zamówić, zamontować - nie spodoba się zrobić zwrot i tyle :)

--
Pozdrawiam
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: sardzent »

upewnie sie tylko ... wpiecie tego urzadzenia definitywnie eliminuje tradycyjna zmieniarke i wszystko z USB/AUX? czy jest moze opcja aby "podkradal" tylko np CD6 a reszte czyli CD1-5 bral ze zmieniarki ? Jest taka opcja ?

Tutaj znalazlem sprzet ktory pozwala na laczenie zrodel
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

Tzn. generalnie możesz dzięki zmieniarce wpinać pendrive, karte sd lub poprzez aux urządzenia audio, telefon - generalnie wszystko co ma wejście aux a sama zmieniarka CD działa niezależnie, możesz wrzucić CD i normalnie z niej słuchać utworów ;)

--
Pozdrawiam
Kamil
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: sardzent »

hmmm
(...) Posiadamy w sprzedaży zmieniarki z kablem wyposażonym w przelacznik (...)
odpowiedz sprzedawcy i wychodzi na to ze tak bezobslugowo nie jest i nie mozna zabudowac gleboko i schowac wyprowadzajac tylko przewody ... szkoda ;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości