RX 350 rocznik 2006 tylnia wycieraczka nie działa :(

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

RX 350 rocznik 2006 tylnia wycieraczka nie działa :(

Postprzez Mefistofishing » 23 sie 2015, o 21:08

Hej
Witam wszystkich :)
Mam problem z tylnia wycieraczką w moim lexie..otóz kilka dni temu uruchomiłem ja i poszła gdzieś do połowy a potem staneła w miejscu i tak została...spryskiwacz działa bez zarzutu jednak wycieraczka nie idzie za nic....szukałem po bezpiecznikach, ale nie moge namierzyc który to od tej wycieraczki....pod kierownica znalazłem cos takiego rr fog i to niby by było to...,a le bezpiecznik jest ok....chyba, ze to nie to bo to nie za małe napięcie 7,5A na taki silniczek?? Doradźcie coś jeśli możecie....
Mefistofishing
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 350

Re: RX 350 rocznik 2006 tylnia wycieraczka nie działa :(

Postprzez dzida » 23 sie 2015, o 21:17

rr fog to raczej Rear Right Fog czyli prawe tylne światło przeciwmgielne ale mogę się mylić, bo tylko skrót rozwinąłem.

1. namierz prawidłowy bezpiecznik i sprawdź go
2. sprawdź wiązkę elektryczną w tylnej klapie (może się przetarła i robi zwarcie i spalił się bezpiecznik)
3. jak pierwsze nie pomogły sprawdź silniczek wycieraczki - podłącz na krótko do akumulatora
dzida
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez Mefistofishing » 23 sie 2015, o 23:36

dzida napisał(a):rr fog to raczej Rear Right Fog czyli prawe tylne światło przeciwmgielne ale mogę się mylić, bo tylko skrót rozwinąłem.

1. namierz prawidłowy bezpiecznik i sprawdź go
2. sprawdź wiązkę elektryczną w tylnej klapie (może się przetarła i robi zwarcie i spalił się bezpiecznik)
3. jak pierwsze nie pomogły sprawdź silniczek wycieraczki - podłącz na krótko do akumulatora

Dzięki...bo z tym bezpiecznikami cięzko się połapać , mam instrukcje po polsku i nie ma rozpiski, a po ich skrótach nie zawsze da się coś wywnioskować....kuźwa :)
Załączniki
Mefistofishing
Nowy lex user

Postprzez Mefistofishing » 24 sie 2015, o 00:01

RR WIP ??
Mefistofishing
Nowy lex user

Postprzez Mefistofishing » 29 sie 2015, o 11:43

RR WIP bezpiecznik jest ok, ale czy to on??
Mefistofishing
Nowy lex user

Postprzez k.smolinski » 7 paź 2017, o 13:48

Gdzie znajduje się ta skrzynka z bezpiecznikami?

Mam ten sam problem, wycieraczka stanęła mi w połowie tylnej szyby.
Dodatkowo Lex przestał puszczać ciepłe powietrze z nawiewów - cały czas wieje chłodem. Mam nadzieję, że to również może być spowodowane jakimś bezpiecznikiem...
k.smolinski
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 400H

Postprzez agiless » 7 paź 2017, o 14:25

Z tego co kojarzę, to jest tam problem z silniczkiem i zapiekaniem się mechanizmu wycjeraczki. Trzeba wszystko rozmontować, wyczyścić i przesmarować.
agiless
Lex user

Model Lexusa: GS300 MKI

Postprzez linoch » 9 paź 2017, o 22:18

W moim wycieraczka wydawała niemiłosierne skrzypy , po rozebraniu moim oczom ukazał się zardzewiały trzpień na którym się mocuje wycieraczkę. Niestety korozja uszkodziła gumowy oring . Przy próbie zakupu używki temat wszędzie ten sam temat co i u mnie i troszkę chore pieniądze. Udało mi się znaleźć używkę w dobrym stanie ...i udało mi się usunąć problem aczkolwiek nie polecam tego rozwiązania i dokonania zakupu nowego. Wiem że cena jest wysoka ale ...do silniczka jest przymocowany kołnierz z gwintem który nie występuję jako część zamienna a on głownie koroduje a na nim jest gwint którym mocuje się silniczek z uszczelkami do klapy. Więc jak komuś padnie silniczek ....zostaje kupić nowy ...P.s wszystkie używki są sprzedawane bez kołnierza
linoch
Nowy lex user

Model Lexusa: RX350

Powrót do Elektryka