Odpalanie z pilota

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Wracając do wypowiedzi Owczar. ..
Nie powinienem odpalać auta i czekać paru sekund ?
Myślałem ze to dobrze, lub chodź trochę lepiej dla silnika, szczególnie w okresie zimowym. No i skąd ta benzyna w oleju... pierścienie miały by mi puszczać na tłoku... ale to wiąże się ze złą kompresja... nie rozumie zabardzo.
Od dzisiaj ruszam na zimnym silniku. Gaz do dechy ! :D
No i skąd ta
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: adamsky73 »

A co ładuje ten dodatkowy akumulator? Bo przecież alternator w aucie nie jest nadmiarowy i nie da rady z dodatkowym obciążeniem? W Szwecji mają słupki z prądem na parkingach pod blokiem i wtyczki w zderzakach, ale u nas to science-fiction...
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

nockaut85 pisze:Wracając do wypowiedzi Owczar. ..
Nie powinienem odpalać auta i czekać paru sekund ?
Myślałem ze to dobrze, lub chodź trochę lepiej dla silnika, szczególnie w okresie zimowym. No i skąd ta benzyna w oleju... pierścienie miały by mi puszczać na tłoku... ale to wiąże się ze złą kompresja... nie rozumie zabardzo.
Od dzisiaj ruszam na zimnym silniku. Gaz do dechy ! :D
No i skąd ta
Parę sekund owszem. Ale po paru sekundach powinno się ruszać i jechać bez wkręcania na obroty- normalna jazda. Na postoju jest niższe ciśnienie oleju. Panewki mają gorsze warunki pracy. Jest sporo testów na ten temat.

Kompresja i paliwo w oleju się nie wyklucza - co więcej, są osobne pierścienie do kompresji i zbierania oleju. Na wzbogaconej mieszance paliwo nie jest przepalane. Choćbyś miał nowy silnik to część tego paliwa spłynie po gładziach cylindrów- paliwo jest trudniej zebrać niż olej. Auta użytkowane na krótkich odcinkach mają spory problem z taką sytuacją. Tak samo diesle z DPF- tutaj jest podobnie. Im dłużej silnik pracuje jako zimny- a na biegu jałowym będzie się sporo rozgrzewał, tym więcej tego paliwa może się tam dostać.

Dodatkowy akumulator naładuje alternator- po odpaleniu obwód małego akumulatora i webasta jest załączany równolegle do instalacji i alternatora. Nadmiarowy nie jest i nie musi być, choć jest przystosowany do pracy w skrajnej sytuacji, która rzadko kiedy ma miejsce - długie światła, grzanie szyby, dmuchawa na maks, grzane fotele itd. W normalnych warunkach sporadycznie używa się wszystkiego. To nie są duże prądy bo taki akumulator 20Ah nie przyjmie dużego prądu. To jest maks 15A, czyli tyle co same żarówki świateł mijania. Alternator w GS to około 130A- zapasu jest aż nadto... Nawet jak korzystamy z dobrodziejstw takich jak grzane fotele, czy szyba.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Może i każdy ma tu racje panowie...lecz trochę zboczylismy z kursu...
Webasto może dobry i praktyczny sprzęt lecz może ktoś z użytkowników montował zdalne odpalanie lub mógł by mi pomóc w montażu...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

Masz keyless go?
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Super wypowiedź dzięki za objaśnienie Owczar
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Mam... to dobrze czy źle ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

I tak i nie :)

Generalnie najprostszym sposobem jest właśnie zostawienie ukrytego kluczyka w aucie- inaczej musisz obejść immo. To raczej ciężki temat- musiałbyś mieć wsad do ECU bez immo, a do tego auta nikt nie bawi się we wsady- deassembler itd.

Wtedy podłączenie jest proste...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

Żeby zabezpieczyć auto przed odpaleniem czy otwarciem można zrobić układ, który najpierw zasili kluczyk, a dopiero potem odpali auto. Dzięki temu w trybie gotowości auto będzie bardziej bezpieczne.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Kiedyś z foba wyciągałem chip i przyklejałem pod stacyjka.. lecz to w omedze lub astrze... nie orientuje się czy jest taki chip w tym fobie/kluczu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości