Odpalanie z pilota

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Witam. Mam zamiar podjąć się montażu modułu zdalnego odpalania silnika. Modół AMT Starter.
Czy kto kolwiek podjął się kiedy kolwiek czegoś takiego i czy ten modół jest wystarczający do Lexus GS430i 2007!
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

Po co odpalać auto zdalnie? Czy warto rezygnować z immobilisera?
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

By nie wsiadać dupą do zimnego auta i żeby silnik dla lpg miał odpowiednią temp, a czy warto rezygnować z immobilisera... to już chyba zależy od właściciela i czy auto jest parkowanie w dobrej lub złej okolicy. Ja decyduje się na zdjęcie immobilisera lecz nigdy tego nie robiłem i zastanawiam się czy dam radę. Elektryka nie jest mi obca lecz przydało by się jakie kolwiek wsparcie.
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: KowaLazer »

Polecam webasto . Mam w swoim Lexusie i wsiadam rano do nagrzanego samochodu :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

Spalanie dość znacznie wzrośnie. Na biegu jałowym i zimnym silniku masz około 5l/h, które spada rzecz jasna.

Rozgrzewanie silnika na biegu jałowym jest bardzo niezdrowe. Może skutkować paliwem w oleju. W dodatku jest mało efektywne bo energia jest zuzywana na pracę.

W przypadku keyless auto jest bezbronne jak owieczka... Wystarczy zbić szybę by odjechać.

Porządny zestaw startowy to koszt min 500-600zl. Poniżej tego pułapu to chinszczyzna, która może sfajczyc auto.

Odpalony samochód w terenie zabudowanym grozi mandatem.

Reasumując - za 1200zl można kupić kompletne webasto thermo top c.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

Ciekawe rozwiązanie... kiedyś miałem okazję kupna Omegi z Webasto i zastanawiałem się jak to do diabła działa i co to takiego... teraz wiem :D dzięki raz jeszcze Owczar ale pozostanę przy zdalnym odpalaniu. Jak do 48h nie znajdzie się nikt kto jest zadowolony z owego startera to odpuszczam... :D
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

Poczytaj o tym webasto. Naprawdę urządzenie ma same plusy.

Znajomy właśnie kupił za 1150 z pilotem w super stanie. Ja sam używam od 6 lat - nie wyobrażam sobie tego nie mieć w aucie używanym na co dzień :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: maniek_ls400 »

Po pierwsze (jak zauważył Owczar) - pozostawienie uruchomionego silnika bez kierowcy grozi mandatem (nie wiem jak w UK).
Co do systemów odpalania - te lepsze działają tak, że otwarcie drzwi powoduje wyłączenie auta i uzbrojenie immo.
Założyłbym webasto - po poszukaniu na ebay złożysz zestaw z pilotem za 1-1,2k. (webasto baaaardzo drenuje akumulator a przy dużym mrozie może uniemożliwić odpalenie auta - w bmw był np drugi aku specjalnie do webasto).
Są jeszcze grzałki elektryczne, ale to wymaga gniazdka (sprawdza się pod domem).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: owczar »

Ale w jaki sposób deaktywowac i aktywować immobiliser? :) z przykładów które znam kończyło się na przyklejaniu drugiego klucza do stacyjki.

Do webasta drugi aku bezwzględnie. Ja mam 20Ah żelowy i spisuje się świetnie. Teraz zaczyna drugi sezon. Kwasowe padają od rozladowywania - opad masy czynnej.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Odpalanie z pilota

Post autor: nockaut85 »

W uk mandat jest również... lecz auto będzie odpalanie na podjeździe (teren prywatny) jak i parking firmy dla ktorej pracuje tu również teraz prywatny wiec nie musze się martwić o jaką kolwiek kradzież lub mandat. Wszędzie są bramy na posesji. Druga sprawa jeżeli auto nie będzie na terenie prywatnym wiec poprostu nie użyje zdalnego odpalania. Ciekawe spostrzeżenie z tym akumulatorem maniek... nie mogę sobie pozwolić na rozładowanie baterii... mam 4 miesięczne dziecko w domu auto ma poprostu odpalać kiedy chce. Rozładowany aku nie wchodzi w grę...
Ale dziękuję za info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości