[gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania filmów

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
astral
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2011, o 14:14
Model Lexusa: GS 450h
Kontakt:

[gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania filmów

Post autor: astral »

witam wszystkich
to moj pierwszy post. chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis prosty sposob na wylaczenie zabezpieczenia ogladania plikow video (dzialaja jak wiadomo tylko z "zaciagnietym" awaryjnym hamulcem) czyli na postoju. dzieki za wszystkie wypowiedzi
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: zdejmowanie zabezpieczeń

Post autor: janasek »

Mnie się wydaje, że to można zrobic tylko poza serwisem, jakieś spece potrafią zdjąć taką blokadę. Nie ma raczej możlwiości wyłaczeni tego jakimś przyciskiem, serwis ASO też raczej tego nie potrafi zrobić.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zdejmowanie zabezpieczeń

Post autor: Ralfx »

Hmmmm z tego co pamiętam w GS mk3 hamulec postojowy jest już na przycisk :| gdyby był drążek to by się oszukiwało czujnik bardzo łatwo, ale w tym przypadku troche to utrudnia sprawę. Jednakże wszystko da sie zrobić. 5 minut szperania i mamy:
http://www.clublexus.com/forums/gs-thir ... hread.html

Jeśli byś Ty albo ktoś inny potrzebował to mogę spróbować to przetłumaczyć.

Oprócz tego znalazłem ciekawy temacik gdzie znajdziesz pewnie jeszcze trochę ciekawych rzeczy http://www.clublexus.com/forums/gs-thir ... w-tos.html

Miłego dłubania w kabelkach :klucz:
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zdejmowanie zabezpieczeń

Post autor: Ralfx »

Zrobić sie da, to już jasne, a co do ASO to faktycznie ja bym zapytał czy taka ingerencja w okablowanie Ci gwarancji nie narusza. Pewnie i tak by sie nie zorientowali, ale po co ryzykować.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: zdejmowanie zabezpieczeń

Post autor: barteg10gg »

Jak masz jeszcze grwarancję to jeśli się dowiedzą to pewnie będą się czepiać przy jakiejkolwiek awarii związanej z tym gdzie grzebałeś, inna sprawa czy są na tyle kumaci żeby to wykryć..PS. w GS mk III hamulec ręczny jest "nożny".
astral
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2011, o 14:14
Model Lexusa: GS 450h
Kontakt:

Re: [gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania fil

Post autor: astral »

Troche poczytalem i chyba jednak nie bede sam sie za to bral. W serwisie twierdza ze nie zrobia. Swoja doroga bardzo ciekawe, ze po wlozeniu aktualnych plyt z mapami podobny problem dotyczacy manipulacjami z nawigacja zniknal. Hamulec awaryjny nie byl i nie jest uruchamiany przyciskiem.

Mam jeszcze kilka pytan z innej beczki. Mianowicie
1) wieksze tarcze i klocki - jest mozliwosc instalacji? Ma to czy nie wplyw na uklad odzysku energii? Nie oszukujmy sie oryginalne do tak ciezkiego samochodu sa co najwyzej dostateczne :)

2) przerobka pozwalajaca calkowicie powylaczac systemy kontroli trakcji - ktos cos slyszal?

dzieki za wypowiedzi
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: [gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania fil

Post autor: barteg10gg »

Wyłączanie całkowite kontroli trakcji możliwe ale niestety czynność trzeba powtarzać każdorazowo przy odpalaniu auta..tu masz instukcje ,mam nadzieje że w hybrydzie też działa..http://www.clublexus.com/forums/1913052-post40.html Jak na tym forum poszukasz to może i problem filmów jest rozwiązany
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania fil

Post autor: Ralfx »

Hmmm żeby wrzucić większe hamulce to musialbyś znaleźć odpowiedni cały zestaw. Pewnie już jakaś firma oferuje Big Brake Kity do GS mk3 ale czy z hybrydą współpracują to nie wiem, jeśli znajdzisz coś takiego w sprzedaży do GS450h to tak - da się.
Ewentualnie popytajw ASO o akcesoria F-sport do Twojego auta, być może są tam hamulce w ofercie.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania fil

Post autor: Thorgal1 »

poza tematem ... opisz swoje auto w dziale z tym związanym - aż jestem ciekaw jak ci się tym autem jeździ ... spalanie ... czy mieścisz się bagażniku :) czy to h to tylko taki pic
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
astral
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2011, o 14:14
Model Lexusa: GS 450h
Kontakt:

Re: [gs450h] dvd zdejmowanie zabezpieczenia do ogladania fil

Post autor: astral »

ok. Opisze swoje auto. Ciekawa sprawa z tą sekwencją wciskania hamulców awaryjnego i zasadniczego do wyłączania kontroli trakcji (u mnie nie działa, albo trzeba trochę inaczej niż jest to w opisie), (z tego co patrzyłem na necie w toyotach można tak wyłączyć czujnik pasów). Hmm. Ciekawa jest możliwość wejścia do dwóch ekranów serwisowych na ekranie nawigacji - sporo ciekawych opcji. Na przykład można wyłączyć ekran powitalny z którym trzeba się zawsze zgadzać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości