[IS200] Sondy Lambda

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: owczar »

Ciśnienie jest ok. Do strojenia konieczna myszy obserwacja sond, korekt krótkich i długich itd. Przy schodzeniu z obrotów nie wiadomo czy go zalewa bo tego nie widać.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Osobno jak mam podłączony elm327 nie będę tego widział? Gdyby go zalewało wykresy sond powinny być wysoko tak?
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: Damian87 »

obniżyłem dzisiaj mnożnik w zakresie który podałeś ale to nic nie dało... różnica na lpg i PB jest taka że na LPG obroty spadają do 5XX a na PB do 9XX. nie wiem co jest pięć ;(dodam co zauważyłem że przy jeździe pod większym obciążeniem - na włączonej kliomatyzacji jest OK...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: Yarecki »

Generalnie analiza ustawień lpg na postawie mapek STAGowy to jak bzykanie przez nie jedną a 20 prezerwatyw i to z dętki od starej ciężarówki :kawa:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: owczar »

Zdalnie ciężko jest pomóc. Polecam pojechać na strojenie do kogoś kto to ogarnia i ma sondę szerokopasmową. Zapłacisz 150zł, zobaczysz jak to się robi fachowo i będziesz miał pewność, że za pół roku nie będzie regenerował głowicy. A to co się przy okazji dowiesz to Twoje.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: Damian87 »

mam w sobotę dłuższy wyjazd ale rozumiem i obiecuje że jak wrócę pojade do kogoś o ile kogoś ogarniętego znajde...
dzisiaj kombinowałem z mnożnikiem i w takim ustawieniu jest ok, niewielka różnica jest z PB. co o tym sądzisz?
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Zdalnie ciężko jest pomóc. Polecam pojechać na strojenie do kogoś kto to ogarnia i ma sondę szerokopasmową. Zapłacisz 150zł, zobaczysz jak to się robi fachowo i będziesz miał pewność, że za pół roku nie będzie regenerował głowicy. A to co się przy okazji dowiesz to Twoje.
Jasne, to zrozumiałe.
Ciągłe wachlowanie tym mnożnikiem na podstawie ułożenia mapek robi więcej złego niż dobrego.
Do tego podchodzi się raz i kończysz strojenie bo inaczej, to to można se jeździć stroić na raty i nigdy dobrze nie będzie.
Generalnie sam mnożnik to nie wszystko a powiedziałbym to dopiero początek.
Korekta RPM dopiero zrobi włąściwą robotę.
Wystrojone auto na sam mnożnik bez tej korekty nie ma prawa działać jak należy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości