[IS200] Sondy Lambda

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Tak tylko wracając do mojej sprawy:D wykryłem ze 2 wtryski niedomagają, podają za dużo gazu. Wystarczy kupić nowe i podmienić czy trzeba coś ustawiać/kalibrować po wymianie?
Wtryski to czarne hany o przebiegu ok 55kkm...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: owczar »

Charakterystyka han się trochę zmieniła wiec niekoniecznie trafisz na te sama wydajność. Bezpieczniej zmienić 3 z jednego banku.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Tak też zrobię. Czytałem że przy zakładaniu niektórych nowych wtrysków trzeba regulować skok tłoczka I coś jeszcze, nie wiem nie znam się na tym. Jeśli chodzi o hany to wywalam z listwy stare wsadzam nowe i to wszystko?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: owczar »

Tak. I sprawdzasz korekty między bankami bo możliwe ze będzie konieczna korekta.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Przy jakiej różnicy między bankami robić ponowne strojenie? 5% 10%?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: owczar »

Zobacz jaka będzie na Pb.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Ok pewnie dopiero w poniedziałek dostane wtryski jak jutro zamówię to dam znać jak jest
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: Damian87 »

no to tak.... wymieniłem wtryski na pierwszym banku jak pisałem i oczywiście zrobiłem autokalibracje. korekty teraz wyglądają tak że na pierwszym banku jest -10% a na drugim +11% czasy wtryku na pb na benzynie wynoszą 2.3-2.4ms na gazie wtryski 1,2 i 3 2.3ms wtryski 4,5 i 6 2.8ms :szok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: owczar »

Pytanie, czy to kwestia wydajności wtryskiwaczy. Ogólnie między seriami Hany były spore różnice, ale tak koło 10%.

Jeśli masz dostęp, to zamień wtryskiwacze na bankach i zobacz czy korekty się zmienią. Jesli się zmienią to wina wtryskiwaczy. Jeśli nie, to przyczyna tkwi gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Sondy Lambda

Post autor: Damian87 »

dodam jeszcze tyle że moje stare hany nie miały wymiennych dysz te nowe co przyszły mają wkręcane "dysze z 2 kreskami co odpowiada kolorowi czarnemu" nie wiem 3 lata temu jak zakładałem instalacje wtryski hana nie miały wymiennych dysz i różniły się kolorami w zależności od wydajności a teraz może robią wszystkie te same wtryski i różnią się tylko dyszami jakie się wkręci? dysza z 2 paskami ma mieć niby przekrój 2.1mm ale możę jest jakaś różnica między hanami z niewymiennymi dyszami( stare) i tymi gdzie dysze się wymienia ( nowe). Te nowe może mają większy przekrój dysz jak te stare i stąd ta różnica?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości