IS200 — przerywające gniazdo zapalniczki

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

IS200 — przerywające gniazdo zapalniczki

Post autor: Jac »

Kilka dni temu zauważyłem, że zaczęło mi przerywać gniazdo zapalniczki. Jak podłączę ładowarkę to nagle przestaje działać aby za chwilę znowu zacząć i po chwili przestać.
W momencie kiedy nic nie jest podłączone to jak przyłożę coś metalowego to gaśnie podświetlenie ale wystarczy, że dotknę ręką i znowu działa.
Obstawiam, że to coś z uziemieniem, ale nie wiem jak to ugryźć. Z tego co widziałem to od spodu podłączenie jest ok.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS200 — przerywające gniazdo zapalniczki

Post autor: kupiec1985 »

ja się spotkałem , okazało się że nadpaliło mi się gniazdo mini kompresorkiem , wystarczyło rozebrać przeczyścić blaszki nawet je trochę podgiąłem i zmontować i działa jak ta lala , tylko nie zapomnij wyciągnąć bezpiecznika czy odłączyć aku by nie zrobić zwarcia . Uziemienia nie masz tam tylko plus i minus , rozepnij też kostki i przeczyść te blaszki , czasami też są felerne (tanie) ładowarki które same w sobie niedomagają
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Thx. W weekend przy tym podłubię
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 — przerywające gniazdo zapalniczki

Post autor: endrju1 »

U mnie było pęknięte i dlatego tak się robiło. Wymieniłem na drugą używkę i działa po dziś dzień jak nowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości