[IS200] Problem z rozruchem 12 sekund na zimnym silniku.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z rozruchem 12 sekund na zimnym silniku.

Post autor: owczar »

Wolne kręcenie nie powinno być problemem w przypadku tego auta. Swego czasu miałem zainstlaowany gps w swoim LS i zdarzało się, że aku się rozładowywało jak długo stał. Odpalał po 2 tygodniach ledwo przekręcając o 2 obroty wału.

A tu akumulator daje radę długo kręcić choć widać, że już jest słaby.

Z kolei w mitsubishi przerabiałem identyczny problem. Rano zawsze ciężko odpalał- też już podejrzewałem akumulator. Zabrałem na noc do domu, naładowałem na full. Rano kręcił jak głupi i nadal ciężko odpalał. Okazało się, że wtryskiwacze LPG puszczają gaz do kolektora i auto jest z rana zalewane dwoma paliwami. Zanim przepalił LPG nie mógł odpalić. Co ciekawe, lepiej odpalał w trybie awaryjnym na LPG.

Jest sposób żeby się przekonać czy to to. Przed zgaszeniem auta wieczorem odłączamy elektrozawór przy butli. Czekamy aż auto przełączy się na PB i wtedy gasimy. Można po zgaszeniu podłączyć elektrozawór. Rano powinien odpalić od strzała. To dość częsta przypadłość jeśli ktoś stosuje precyzyjne wtryskiwacze i filtry FL słabej jakości i bez odstojnika. Ja już tego błedu nie popełniam ;)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z rozruchem 12 sekund na zimnym silniku.

Post autor: kupiec1985 »

mogę się zgodzić z przedmówcą ze LPG ma znaczenie jak wtryski puszczają lub reduktor to auto jest przy odpalaniu zalewane i nie odpali tak łatwo ,
ale to co na filmie można zauważyć to albo aku ze zbyt małym prądem rozruchowym lub zmęczony rozrusznik , dodatkowo przeczyścić i dobrze dokręcić klemy i sprawdzić gruby kabel + przy rozruszniku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości