[LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Dobrze wiedziec, jutro podjade jeszcze na sprawdzenie akumulatora zeby na darmo nie wydawac £85.

PS. Nie ma sensu ze nie doladuje alternator czy ze przerost formy nad trescia? Bo w sumie sprawdzilem i roznica w cenie miedzy 70aH a 95aH jest ledwie £10

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

Bo akumulator mały czy duży i tak musi być doladowany. Jeśli auto stoi długo a jeździ na krótkich odcinkach to musi być doladowywane bo akumulator w stanie niedoladowania traci masę czynną. Jedyny plus dużego że taki ubytek prądu jest procentowo mniejszy w dużym.

Alternator sobie poradzi z doladowaniem.
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

[LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: piasek1985 »

Nie bylo latwo znalezc odpowiednie aku. Wszysykie strony w UK po tablicy rejestracyjnej znajdowały akumulator z + po prawej, a u mnie jest po lewej. W koncu znalazlem na stronie varty taki jak trzeba i wybralem:

https://www.tayna.co.uk/E24-Varta-Blue- ... P3209.html

Odpowiednie parametry, rozmiar, 4 lata gwarancji i stosunkowo niska cena wraz z dostawa nastepnego dnia :) Mam nadzieje ze jutro Lex ożyje.

Owczar dziekuje za pomoc, jak zwykle zresztą. Jakis order LS-owca pownienes dostac ;)

Myslac dalej nad tym zeby uchronic nowy akumulator spojrzalem na prostowniki z baterią sloneczna:

http://www.screwfix.com/p/ring-rsp150-1 ... -12v/7544r

Moje pytanie jest:
a) czy to wogole dziala
b) na ile bezpieczne dla wszystkich komputerów w Lexie jest zeby podlaczyc to przez gniazdo zapalniczki?

No i kolejna rzecz w temacie bo juz dawno mnie ten gadzet intersowal:

NOCO Genius Boost Sport GB40 1000 Amp 12V UltraSafe Lithium Jump Starter

Czy ma ktos takie cos i czy to faktycznie dziala? Ten z linku kolega polecil, ale cena zaporowa, nie chciałbym wydac wiecej niz £50. Glownie zeby miec spokojna glowr zostawiajac auto na lotnisku na 2-3 tyhodnie.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: rey »

No i przyszedł czas na nowy aku po 2 latach i 3 miesiącach :mda: Niby jest jeszcze na gwarancji do września, ale, że jestem poza domem i samochód potrzebny więc trzeba kupić :angry:
Żeby reklamować aku muszę uziemić samochód na ok 2-3 tyg., bo nie mają nic zastępczego, co rzecz jasna odpada. Poza tym ciężko wywalczyć podobno wymianę na nowy.
Sprawdzili w warsztacie przysklepowym ładowanie, jest ok (13.85V). Dziwne, że po ponad 200 km jazdy też ledwo kręci przy uruchamianiu, a po nocce już nie odpala.

Możliwe, że po trasie nie powinien naładować się na tyle, żeby aku nie mógł zakręcić normalnie? Obawiam się jeszcze, że może być jakiś inny pobór prądu, tylko jak to skutecznie zlokalizować?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

Reklamacja aku to niestety fikcja. Sprawdzają czy zasiarczony - jeśli tak, to odrzucają reklamacje.

Prawdopodobnie aku jest już padaką jak ledwo odpala po jeździe.

Sprawdź czy nie masz złodzieja prądu w aucie. Jeśli np coś żarło aku na postoju, to się rozładowywał cyklicznie i w rezultacie zasiarczył. Ja miałem GPS zamontowane. Na postoju żarło nawet 200mAh w szczycie, a średnio koło 150mAh. 3,6Ah na dobę. Po tygodniu ponad 25Ah.
Zimą pojemność aku spada, więc te 25Ah mogą stanowić nawet połowę. Potem odpalam auto i aku ładuje się dużym prądem, opada masa czynna i tak w kółko...
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: rey »

Kupiłem boscha s4, stary zabrałem - oddam do miejsca zakupu, w końcu gwarancja to gwarancja, jest do września.
Oprócz videorejestratora nie mam żadnych dodatkowych urządzeń, które mogły by pobierač prąd, miernik pokazuje poniżej 50 mAb poboru, samochód nie stoi dłużej niż 1 dzień, codziennie latam 50km+ :smile: Poprzedni varta wytrzymał ponad 4 lata.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

A jaki miałeś ostatnio?
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: Arkadyx »

Mi na początku czerwca stary akumulator też zaliczył padakę. Oryginał Toyota, podobno robiony przez Vartę z 2014r. Kupiłem nowy firmy Topla ,podobno nienajgorszy ;) 75ah/740a. Zobaczymy ile wytrzyma ten słoweński :)
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: rey »

Marcin nie zgłębiałem tematu przy ostatnim zakupie, gość w sklepie polecił mi jakiś five stars z trzydziestoma miesiącami gwarancji. Podobno jakościowo miało być podobnie, cenowo niżej B) Parametry to 75Ah, 720 A. Jak teraz czytam był za duży

Arkadyx
Jak czytam teraz, że dedykowany ma 55Ah myślę, że max co można wrzucić to 70Ah. Ja codziennie do pracy śmigam 52km w dwie strony, w weekendy śmigam dłuższe trasy, auto nigdy nie stoi dłużej niż jeden dzień i jakoś tak szybko ten aku dokonał żywota :smile:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

Ja mam taki jak OEM 62Ah yuasa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości