[LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
TomD
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Suffolk GB
Kontakt:

[LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: TomD »

Przyszła dzisiaj na mnie ta chwila, że samochód nie zakręcił. Zaterkotał tylko na bendiksie i po zawodach.
Jako, że rzecz dzieje się w Anglii, poszedłem na stronę eurocarparts. Można tam dobrać części na podstawie numeru rejestracyjnego. Baterie, które mi zaproponowano mają jednak prąd rozruchowy od 505 do 530 CCA. Na brytyjskim forum doczytałem, że ponoć moc rozruchowa dla LSa powinna być 830 CCA. Pytanie do Was, czy ten prąd rozruchowy faktycznie musi być taki wysoki, oraz czy może zamiast szukać nieoryginalnych baterii, lepiej może kupić aku w serwisie? Zawsze to najpewniejsze źródło. Jakieś mądre rady?
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: lexus 430 v8 »

Ja niedawno kupowałem do swojego 70ah a prąd rozruchowy 550-580 z Varty. do Twojego też taki będzie. Pozdro.
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: muzz »

Kupiony w aso dla gs430 ma, o ile dobrze pamietam, 70ah i 620a.
Awatar użytkownika
TomD
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Suffolk GB
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: TomD »

Dzięki za odpowiedzi. Małżonka przysłała mi właśnie zdjęcia mojego aku. Jest podobnie do Waszych 70Ah i 630 A na rozruchu. Jeszcze tylko się upewnię. S4 to jest oznaczenie rodzaju akumulatora? Jest sens pakować mocniejszą baterię?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

Katalogowo ls430 ma baterie 55ah.
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: lexus 430 v8 »

55ah to za mało. 70 ah 630a jest idealnie możesz mieć 750a ale szkoda kasy. Tyle samo wytrzymają. A więcej zapłacisz, więc wiesz.. Tym bardziej że nie masz systemu start &stop .
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

Czyli japończycy źle policzyli jaki akumulator jest odpowiedni? Manual dla wszystkich wersji ls430 podaje 55ah i taki akumulator spokojnie wystarcza.
Awatar użytkownika
TomD
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Suffolk GB
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: TomD »

Wybrałem jednak najprostrzą taktykę, zadzwoniłem do salonu. Bateria kosztuje £93. Jutro małżonka ją odbierze, to podam Wam jaki akumulator jest fabrycznie dedykowany do auta. Wniosek jednak nasówa się taki, że czasem najtaniej jest tam, gdzie powinno być najdrożej.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: owczar »

Fabrycznie dedykowany jest 55ah. To jaki sprzeda Aso nie musi być taki sam ;) przy doborze akumulatora należy zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim czy na postoju zdarza mi się słuchać muzyki, bawić elektryka, jak długo auto stoi nieużywane itd. Jeśli używamy auta pp prostu nim jeżdżąc a postój trwa nie dłużej niż 2 tygodnie to wystarczy akumulator taki jak podaje instrukcja. Ten silnik ma niski stopien sprężania. Pomimo 8 cylindrów stawia bardzo mały opór - wiem bo krecilem wałem przy okazji rozrządu. Jak dojda do tego lekkie wyspiarskie zimy to nie ma najmniejszego sensu kupować nic większego. Cała elektryke zasila alternator podczas jazdy, a pobór prądu na postoju jest znikomy.
Awatar użytkownika
TomD
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Suffolk GB
Kontakt:

Re: [LS 430] Poległ akumulator, jaki dobrać?

Post autor: TomD »

Dzięki owczar. Byłem święcie przekonany, że takie bydlę trochę tego prądu zużywa. No cóż, zobaczymy co mi sprzedali w serwisie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości