[IS250] Zapalająca się kontrolka poślizgu

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Kazp
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

[IS250] Zapalająca się kontrolka poślizgu

Post autor: Kazp »

Witam,
Posiadam is250 08r. , buda polift
Mam problem z wyskakujaca kontrolka poślizgu czyt. Kontrolka wyswietlana po prawej stronie (na pomarańczowym tle samochód). Nie świeci sie ona non-stop. Po dojechaniu do.celu, zgaszeniu i odpaleniu lexa po jakims czasue juz sie nie wyświetla. Raz zdarzyło sie, ze zapaliła się przydelikatnym hamowaniu gdy dojeżdżałem do świateł. Bylem z problemem w serwisie Toyoty, z kompa wyczytali błąd ABS+ błąd czujnika spiralnego obrotu kierownicą. Koło kierownicy było tez przesunięte o 13stopni w lewa strone, zostało to skorygowane i kolo kierowczine wyśrodkowane na punkt 0. Mialo to usunąć ten problem, tak tez bylo. Niestety po pewnym czasie gdy samochod stał na słoncu kontrolka znowu sie zaswiecila po odpaleniu. Czujnik spiralny obrotu kierownicą to koszt 1800pln pytanie czy to dobra diagnoza czy.moze cos innego moze powodowac te bledy. Wiem, ze w ISie byl lutowany czyjnim ABS w przednim prawym kole, moze to on robi tyle zamieszania? Miał ktoś cos takiego podobnego?

Na piątek jestem umowiony poraz kolejny do serwisu tym razem sama konsultacja elektryczna itp.

Może macie podpowiedzi itp z góry dzięki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS250] Zapalająca się kontrolka poślizgu

Post autor: Miłosz »

Czujnik absa walnięty zmień skasuj błąd i śmigaj dalej.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [IS250] Zapalająca się kontrolka poślizgu

Post autor: adeq4 »

Niech sprawdzą prędkość obrotową kół podczas jazdy. Jeśłi na którymś jest zakłamanie czujnik/piasta do wymiany w zależności czy przód czy tył. Można spróbować też przeczyścić styki, poszukać przetarć, wyczyścić czujnik..
Kazp
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: [IS250] Zapalająca się kontrolka poślizgu

Post autor: Kazp »

Obroty kol byly sprawdzanę- wartości jakie pokazuje komp to 7 8 7 8 czyli podobno tak jak powinno być. Co do piast to jedna podobno "kiedys" byla wymieniana.

Edit: jeszcze zbieżność mozna sprawdzić. Tylko laickie pytanie. Co ma wielkość kol czyt. rozmiar felgi do zbieżności? Bo Pan w Toyocie mi tez zasugerowal zbieżność, ale tylko i wylacznie zebym to zrobil jak mam takie same rozmiaryy felg zima/lato :o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości