GS 300 MKIII centralny zamek

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: GS 300 MKIII centralny zamek

Post autor: kliMati »

kuskus83 pisze:Kolego kliMati wyraźnie napisałem ze jest w punkcie zamknięcia i nie chce odskoczyć
nic na ten temat nie pisałem
kuskus83 pisze:Palcem tez nie da się przesunąć bo wraca na pozycje zamknięcia
czyli masz dwie opcje:
1.centralny zamek działa i siłownik realizuje cały czas program zamknij, bo np. zawiesił się przycisk zamykania na klamce od strony pasażera, a masz tryb otwierania poszczególnych drzwi
2.coś fizycznie blokuje "cypek"
przybliż trochę, czy powrotowi na pozycję zamknięcia towarzyszy dźwięk siłownika, czy próba przesunięcia napotyka na fizyczny opór
kuskus83 pisze:No i sorki ale u mnie w instrukcji od Gsa na 68 stronie nie ma nic na ten temat tylko o elementach wyposażenia podlegających regulacji ( fotele, lusterka wsteczne, kierownica )
no tu się rozpędziłem i poleciałem z pierwszą instrukcją pod ręką, czyli angielską. W polskiej wersji to strona 26, mój błąd:
https://zapodaj.net/0acda2562c8d7.jpg.html

Jeszcze jedna podpowiedź - zobacz bezpieczniki, bo z tego co ostatnio przypadkiem się dowiedziałem, przednie lewe i prawe drzwi mają swoje bezpieczniki. Oczywiście to nie tłumaczy powodu powrotu przycisku do pozycji zamkniętej.
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: GS 300 MKIII centralny zamek

Post autor: kuskus83 »

No i takich podpowiedzi oczekiwałem :pijak:
W poniedziałek jestem umówiony z mechaniorem będziemy badać
Opisze jak ogarnę
Dzięki
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: GS 300 MKIII centralny zamek

Post autor: kuskus83 »

Trochę to trwało ale już zrobione
Problemem niestety byl zamek
Nikt w mojej malej wsi nie chcial sie podjac roboty z racji tego ze cos pourywa
Oczywiscie poza ASO Toyota choc i tam nie za bardzo mieli chec tlumaczac sie ze kalendarz zapchany gdzie glownie chodzilo mi o zdiagnozowanie problemu i wycene roboty
Jednak po mocnym przyciśnięciu mojego zaprzyjaznionego mechaniora zajal sie sprawa i ogarnal temat
Na cale szczescie zrobil to jak dla siebie
Wyciągnął przednie fotele i zajal sie na spokojnie boczkiem od srodka a następnie dostał się do zamka
Koszt zamka wyniosł mnie grosze
Na szczęście pasował od Angola
Rozstalem sie z Lesławem na dobre dwa tygodnie i było to dla mnie jak RAMADAN !!
Thanks God już jest przy mnie
Pozdrawiam uzależnionych nałogowców :pijak:
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS 300 MKIII centralny zamek

Post autor: nockaut85 »

RAMADAN!!!!

Witam wszystkich. Panowie niestety ale muszę odświeżyć temat.

Po długim postoju auta przez zimę i wyciągnięciu akumulatora zaczęła się otwierać tylko jedna strona auta w zależności z której strony podszedłem... lecz jak wcześniej Panowie objaśnili prawdopodobnie muszę sprawdzić w książce i sobie ustawić. Super. O to się już nie martwię. Lecz jest coś jeszcze. Jak podejdę do tylnych lewych drzwi z kluczykiem w kieszeni one automatycznie się otworzą (tylko one)... jak odejdę i podejdę znowu to one również znowu się otwierają mimo tego że już same się otworzyły. Auto Anglik nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Może ktoś się spotkał z takim czymś. Ściągnąłem boczek odlaczylem moduł jak i każda kostkę możliwa myślałem że wilgoć czy coś ale wygląda suche i nowe jak z fabryki...
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS 300 MKIII centralny zamek

Post autor: nockaut85 »

Panowie po zapoznaniu się z instrukcją i ustawieniem kolejności otwierania drzwi wszystkie drzwi zaczęły się otwierać tak jak powinny. Lecz teraz automatycznie się otwiera samochód jak podejdę z kluczykiem od lewej strony... nic nie znalazłem na ten temat jak "auto otwieranie" czy coś w tym stylu. Spotkał się ktoś z was z taka przypadłością? Dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości